Gönyeli’de 5 kişi kavga etti, birinin serçe parmağı kırıldı

banner37

Gönyeli’de 5 kişi kavga etti, birinin serçe parmağı kırıldı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de beş kişinin karıştığı kavgada bir kişi yaralandı.

Otağ Sokak üzerinde cuma günü saat 12.45’te köpeğine vurduğu gerekçesiyle M.S.(E-20), H.H.S. (E-23), E.F.Y.(E-18), N.S.S.(E-22) ve E.S.F.(E-23) arasında çıkan tartışmada birbirlerine elleriyle vurdukları sırada H.H.S’nin aldığı darbeden dolayı sağ el serçe parmağı kırıldı.

“Vahim zarar” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar ve N.S.S.(E-22) ve E.S.F.(E-23) dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
Kaza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Doğukan Can’ı dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 02.07.2021 tarihinde saat 12.45’teGönyeli Otağ Sokak üzerinde Lefkoşa'da sakin zanlılar N.S.S. ve E.S.F.’nin aynı yerde sakin H.H.S.ile kavgada yer aldıkları sırada adı edilenin sağ el serçe parmağının kırılmasına sebep olup,vahim bedensel zarara uğrattıklarını ileri sürdü.

Polis memuru Doğukan Can,  meseleile ilgili olarak zanlıların derdest emri gereği tutuklandıklarını belirterek,  mesele ile ilgili olarak iki şahsın arandığını ve meselede kullanılan bir adet tahta sopanın arandığını kaydetti.

Çevre şahadeti alınacağına ve kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğine vurgu yapan Can, tahkikatın salimenyürütülebilmesi için zanlıların üç gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Kaza Mahkemesi Başkanı Banu Soyer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75