Gönyeli’de yine yol isyanı

banner37

Vedat Benzinci, Gönyeli Belediyesi’nin üst geçit projesi bölgesindeki servis yollarında yaptığı çalışmalardan dolayı işlerine büyük darbe vurulduğunu söylerken, belediye de “işgalden” söz ediyor

Gönyeli’de yine yol isyanı
banner8

  • YİNE KARŞI KARŞIYA GELDİLER… Gönyeli’de bir süre önce üst geçit projesi yüzünden belediye ile karşı karşıya gelen petrol istasyonu sahibi Vedat Benzinci, şimdi de benzer bir proje yüzünden sorun yaşamaktan yakınıyor. Vedat Benzinci, benzin istasyona giden servis yolunun bu kez Gönyeli Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yolu ve köprü gibi çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatıldığını, bu durumun işlerine darbe vurduğunu söylüyor

  • “İŞGAL VAR, GEREKEN DESTEĞİ VEREBİLİRİZ”…Gönyeli Belediyesi yetkilileri ise söz konusu işletmenin kamu alanını işgal ettiğini, işgal eden yapıları kaldırmaları için gereken desteği vereceklerini ifade etti. Belediye yetkilileri, Vedat Benzinci’ye ait işletmenin kamuya ait alanı gasp ettiğini belirterek, “Yolu kapatan kendi yapıları olup, işgal eden yapılarını kaldırmalarını bekliyoruz. Bu konuda belediye olarak her türlü işbirliğine açığız” mesajını veriyor

Ahmet UÇAR

   Gönyeli’de bir süre önce üst geçit projesi yüzünden belediye ile karşı karşıya gelen petrol istasyonu sahibi Vedat Benzinci, şimdi de benzer bir proje yüzünden sorun yaşamaktan yakınıyor.

   Vedat Benzinci, benzin istasyona giden servis yolunun bu kez Gönyeli Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yolu ve köprü gibi çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatıldığını, bu durumun işlerine darbe vurduğunu söylüyor.

   Gönyeli Belediyesi yetkilileri de Vedat Benzinci’ye ait işletmenin kamuya ait alanı gasp ettiğini belirtiyor ve “Yolu kapatan kendi yapıları olup, işgal eden yapılarını kaldırmalarını bekliyoruz. Bu konuda belediye olarak her türlü işbirliğine açığız” mesajını veriyor.

    Gönyeli Belediyesi’nin uzun bir süredir bölgedeki servis yolunda yaptığı çalışmalar yüzünden çok sayıda vatandaş da araçlarıyla evine gidip gelmek için başka yolları kullanmak zorunda kalıyor.

   Benzinciler Birliği Başkanı Levent Çağdal da pandemi sürecinin yarattığı ekonomik krizin söz konusu olduğu bir dönemde Gönyeli Belediyesi’nin Vedat Benzinci adlı petrol istasyonu ve marketin zarar görmesine yol açmasının büyük bir haksızlık olduğunu dile getirerek, söz konusu benzin istasyonunun 6 ayda yüzde 50 iş kaybı yaşadığını bildirdi.

banner134

Benzinci: İş yapamaz duruma geldik

   Vedat Benzinci, anayoldan benzin istasyonuna giriş- çıkış yapılan tali yolun Gönyeli Belediyesi tarafından bisiklet yolu, alt geçit gibi çalışmalar nedeniyle kapatıldığını belirterek, istasyona giriş çıkışların engellenmesiyle işletmenin iş yapamaz hale geldiğine vurgu yaptı.

   Bölgede yaşayan insanların da bu çalışmalar nedeniyle sıkıntı yaşadığını dile getiren Benzinci, “İnsanlar kendi evlerine bile rahat bir şekilde gidemiyor. Diğer yandan burada onlarca ev var. Herkes istasyonun önünden geçiyor, geçerken de benzinini alıyordu. Şimdi istasyona giden yolları bisiklet yolu yapacakları gerekçesiyle kapattılar. Yatırımlarımıza darbe vurdular” şeklinde konuştu.

   Benzinci, istasyonun hiçbir şekilde iş yapamadığını, işlerinin durma noktasına geldiğini ifade ederek, servis yolunun da kapatılarak yolun olduğu gibi değiştirilerek bisiklet yoluna çevrildiğini kaydetti.

   Söz konusu bölgenin Gönyeli’nin en işlek yeri olduğunu ifade eden Benzinci, Ortaköy’de de benzin istasyonunun bulunduğunu, yıllardır bu sektörün içerisinden bulunduğunu ancak Gönyeli Belediyesi’nin hem çalışanların maaşına, hem işletmeye zarar verdiğini savundu.  

Çağdal: Son 6 ayda yüzde 50 iş kaybı yaşandı

   Kıbrıs Türk Benzinciler Birliği Başkanı Levent Çağdal da Vedat Benzinci Petrol İstasyonu’nun, Gönyeli Belediye Başkanı’nın gazabına uğradığını iddia ederek, ekonomik kriz ve pandemi ortamında Vedat Benzinci Petrol İstasyonu ve bölgesindeki evlere cehennemin yaşatıldığını kaydetti.

   Çağdal, Vedat Benzinci Petrol İstasyonu’nun önüne bisiklet yolu, çiçeklik, kaldırım yapılarak bu işyerini kapatmaya zorladıklarını dile getirerek, söz konusu işletmenin son 6 ayda yüzde 50 iş kaybı yaşadığına dikkat çekti.

   Çağdal, “Bilindiği gibi bölgede üst geçit yapılarak bu benzin istasyonu ve bölgedeki evlerin giriş ve çıkışları değiştirilmiş bölge mağdur edilmişti.  Bununla da yetinmeyen belediye, bu istasyonun önüne, işyerini ve bölgede yaşayanları sanki orda yokmuşlar gibi davranarak, kaldırım, bisiklet yolu yapmaya başlamıştır. İddialara göre belediyenin bu işleri yapmak için elinde izinleri yoktur” şeklinde konuştu. 

   Bölgedeki servis yollarının da değiştirilmeye çalışıldığına işaret eden Çağdal, bölgedeki kazı çalışmasının 4 ay önce başlatıldığını, bu çalışmaların ileriye götürülmeyerek durdurulmasıyla bölgedeki işyerlerinin kapanmasına ve büyük zarara uğramasına yol açıldığını vurguladı.    

   Çağdal, bölgede yaşayan vatandaşların da yolların kazılı ve kapalı olmasından dolayı aylardır evlerine gidemediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75