'Gönyeli'deki üst geçit ihalesiz yapıldı'

banner37

UBP Milletvekili Gündüz, Karayollarının durumuna değinerek dövizde yaşanan yükselmeye paralel bazı firmaların ülkeyi terk ettiğini ve karayollarındaki işlerin yarım kaldığını belirtti

'Gönyeli'deki üst geçit ihalesiz yapıldı'
banner90
banner99

UBP Milletvekili Menteş Gündüz, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada ulaştırma konusunda güncel konuşma yaptı.

Gündüz konuşması sırasında, bakanların Meclis’te bulunmamasını eleştirdi.

Karayollarının durumuna değinen Gündüz, yaşanan sıkıntıların bir türlü giderilemediğini, özellikle Güzelyurt- Lefke yolunun bitmek bilmediğini, yolun tehlike yarattığını söyledi.

banner134
Gündüz, dövizde yaşanan yükselmeye paralel bazı firmaların ülkeyi terk ettiğini ve karayollarındaki işlerin yarım kaldığını belirtti.

Ülkede trafik karmaşası yaşandığını, Gönyeli’deki üst geçidin ihalesiz yapıldığını, ara emri alındığını söyleyen Gündüz, UBP milletvekillerinin bu sorun yaşanmadan önce uyarıda bulunduğunu ancak dikkate alınmadığını savundu.

Gündüz, öğrenci olarak adada bulunanların araç kiralaması ve yük taşıyan araçların kurallara uyması konularında ciddi denetimler yapılması gerektiğini de söyledi.

Kıbrıs Türk Denizcilik Şirketi’nin durumu ile ilgili bilgi talep eden Gündüz, şirketin önemli bir misyonu olduğunu, kapatılmaması gerektiğini belirtti.

Gündüz konuşmasında, Girne ve Gazimağusa limanlarında yaşanan sorunlara ve mültecilerin durumuna da değindi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2018, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75