banner6

Gönyeli’nin ‘teşhircisi’ yakalandı

banner37

Gönyeli’nin ‘teşhircisi’ yakalandı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Bir süredir Gönyeli sokaklarında zaman zaman pantolonunu çıkararak çıplak halde dolaşan kişinin ülkemizde eğitim amacıyla bulunan O.D.A. isimli 24 yaşındaki yabancı uyruklu bir genç olduğu belirlendi.

   Gönyeli’deki bir apartmanın merdivenlerinde pantolonunu çıkararak apartman sakinlerine cinsel organını gösterdiği şikayetiyle tutuklanan O.D.A.’nın, Gönyeli sokaklarında çıplak dolaşan kişi olduğu da ortaya çıkarıldı ve dün mahkemeden aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

   “Namusa ve ahlaka aykırı hareket” ve “Rahatsızlık” suçlarından tutuklanan zanlı O.D.A, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 26.05.2022 tarihinde saat 08.00’de Gönyeli’de umumi bir yer olan bir apartmanın merdiven boşluğu içerinde zanlı O.D.A.’nın giymekte olduğu pantolonu çıkarıp, edep yerini göstermek sureti ile namus ve ahlaka aykırı harekette bulunup, makul mazereti olmaksızın yüksek sesle anlaşılmayacak bir şekilde bağırmak sureti ile rahatsızlık yaptığına vurgu yaptı.

“Çıplak dolaştığı polise bildirildi”

   Hüseyin Ergüleç, aynı gün mesele ile ilgili olarak gelen şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını ve zanlının bu hareketi yaparken kamera görüntülerinin tespit edildiğini kaydetti.

   Soruşturmanın derinleştirildiğini ve zanlının Gönyeli’de birçok sokakta aynı vaziyette dolaştığına dair kamera görüntülerinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Ergüleç, kamera görüntülerinin incelenmesine devam ettiğini ve zanlının pantolonunu çıkartarak yarı çıplak vaziyette gezdiği sokaklarda bulunan ve henüz isimleri tespit edilemeyen birçok görgü tanığı olup, bu tanıklardan ifade alınması gerektiğini anlattı.

   Ergüleç, zanlının serbest kalması halinde tanıklara müdahale etme ihtimali olduğunu belirtip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104