Gönyeli’nin yüzde 70’i susuz!

banner37

Binlerce kişinin yaşadığı Gönyeli’de susuzluk had safhada. Gönyeli Muhtarı Ömer Menderes, kentteki su sıkıntısının çok büyük olduğunu belirterek, vatandaşların isyan ettiğini söyledi

Gönyeli’nin yüzde 70’i susuz!
banner99

BELEDİYE YETİŞEMİYOR… Pandemi koşullarının hüküm sürdüğü ülkede gerekli hijyeni sağlamakta sorun yaşayan Gönyeliler, günlerdir çeşmelerden su akmamasına isyan ediyor. Gönyeli Belediyesi’nin tankerlerle vatandaşların deposuna taşıdığı su da ihtiyacı karşılamaya yetmiyor. Belediye, talepleri karşılamakta büyük sıkıntı yaşıyor

Eniz ORAKCIOĞLU

   Türkiye’den arıza nedeniyle deniz altından su akışının durmasıyla ülke genelinde yaşanan susuzluk dayanılmaz boyutlara ulaştı.

   Ülkenin dört bir yanından gelen susuzluk haberlerine dün Gönyeli de eklendi.

   Yaklaşık 2 haftadan bu yana binlerce kişinin yaşadığı Gönyeli büyük bir susuzluk çekiyor.

   Gönyeli Belediyesi’nin tankerlerle vatandaşların deposuna taşıdığı su da ihtiyacı karşılamaya yetmiyor. Belediye, talepleri karşılamakta büyük sıkıntı yaşıyor.

   Pandemi koşullarının hüküm sürdüğü ülkede gerekli hijyeni sağlamakta sorun yaşayan Gönyeliler, günlerdir çeşmelerden su akmamasına isyan ediyor.

   Gazetemize konuşan Gönyeli Muhtarı Ömer Menderes, kentteki su sıkıntısının çok büyük olduğunu belirterek, çaresiz kalan vatandaşların isyan ettiğini bildirdi.

   “Gönyeli’nin yüzde 70’i susuz” diyen muhtar Menderes, Gönyeli’ye suyun Göçeri Köyü’nden verildiğini ama bunun da ihtiyacı karşılamadığını kaydetti.

   Bölgede sabahlara kadar su tankerlerinin evlere su hizmeti verdiğini anlatan Menderes, Gönyeli Belediyesi’nin bölgenin susuz kaldığı bu dönemde her eve 2 ton su verdiğini fakat onların da talebe yetişemediğini, bugün su talebi ile arandığında getirmelerinin zaman aldığını ifade etti.

   Menderes, “Bu yaşananlar, bize, Türkiye’nin verdiği su kesilirse susuz kalacağımızı gösteriyor. Türkiye, su verirse içeceğiz, vermezse susuzuz demektir” dedi.

   Muhtar Ömer Menderes, yerel su kaynaklarımıza sahip çıkılmadığını, eylül ayında olmamıza rağmen kuyuların boşaldığını vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75