Görevi kötüye kullanmaktan beraat ettiler, diğer suçlarla ilgili yargılama sürüyor

banner37

Dönemin Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi ve Özel Kalem Müdürü Aytaç Çaluda’nın yargılanma sürecinde sona yaklaşılıyor

Görevi kötüye kullanmaktan beraat ettiler, diğer suçlarla ilgili yargılama sürüyor
banner99

Ahmet UÇAR

2012-2013 yıllarında Çalışma Bakanı olan Şerife Ünverdi ile o dönemki Özel Kalem Müdürü olan ve 2018 yılında Cumhuriyet Meclisi’nin kararıyla dokunulmazlığı kaldırılan milletvekili Aytaç Çaluda aleyhinde yürütülen dava sürecinde sona doğru geliniyor.

“Görevi kötüye kullanma” ve “Çalışma İzni Yasası ve Tüzüğü’ne aykırı hareket” suçlarından yargılanan sanıklar Aytaç Çaluda ile Şerife Ünverdi, dün ara karar duruşmasına çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in baktığı davanın dünkü ara karar oturumunda, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Behrat Mavioğlu ve savunma avukatları da hazır bulundu.

Yargıç Temay Sağer, sanıkların verdiği yazılarda bahse konu kişilerin ön izinden muaf tutulmasına yönelik direktiflerde bulunulduğunun yer aldığını ancak söz konusu kişilerin borçlarının silinmesine yönelik bir ifadenin yer almadığını belirterek, sanıkların “Görevi kötüye kullanma” suçundan beraat ettiğini, fakat “Çalışma İzni Yasası ve Tüzüğü’ne aykırı hareket” suçlarından suçlu bulunarak savunmaya çağrıldığını kaydetti.

Savunma avukatları sanıkların savunma yapıp yapmayacağına karar vermek ve durum değerlendirmesi yapmak adına mahkemeden süre talep etti. Mahkeme, savunma avukatlarının talebi üzerinde davayı 17 Eylül 2021 tarihine ve saat 12.30’a erteledi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88