banner6

Görgü tanıkları ihbar etti

banner37

Görgü tanıkları ihbar etti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, kendisini uyaran E.B.’ye, aracında kanunsuz olarak taşıyıp tasarruf ettiği ağız uzunluğu 10, toplam uzunluğu 21.5 santim olan sivri uçlu bıçağı gösterip, üzerine yürüyen İ.G., görgü tanıklarının ihbarı üzerine tespit edilip tutuklandı.

   Aleyhindeki suçlamaları kabul eden İ.G., Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne Yargıç Mine Gündüz Serden huzuruna çıkartıldı ve işlediği iddia edilen ciddi suçlardan, ileride yargılanmak üzere 5 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar’ın sorularını, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Löğmen Yücetürk yanıtladı.

   Tanık polis Löğmen Yücetürk, zanlının, Gazimağusa’da, 24 Nisan 2022’de, saat 15.30’da meydana gelen kanunsuz bıçak taşıma ve korkutmak maksadıyla silah taşıma suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Löğmen Yücetürk, zanlının, Gazimağusa’da umumi bir yerde, suriçinde, araç park yeri içerisinde, iş yaparken sorun çıkarmaması için kendisini uyaran, daha önceden tanıdığı E.B.’ye, kanunsuz olarak aracının bagajında taşıdığı,  ağız uzunluğu 10 toplam uzunluğu 21.50 santim olan tahta saplı sivri uçlu bıçağı gösterip adı edilenin korkutmak maksadıyla üzerine yürüdüğünü söyledi.

   Yücetürk, konu mahaldeki görgü tanıklarının ihbarı üzerine zanlıyı derdest emri gereği tespit edip tutukladığını belirterek, suç aletini zanlının evindeki zeytin ağacı yakınında bulup emare zapt ettiğini anlattı.

   Tanık polis, mahkemeden, suçlarını kabul eden TC vatandaşı zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır olması için uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, zanlıyı, 5 bin TL nakdi teminata bağladı ve davaları sonuçlanıncaya değin, KKTC dışına çıkmaktan men etti.

   Mine Gündüz Serden, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konulan zanlı lehine KKTC vatandaşı 1 kefilin 50 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110