Görneç ile Kalavaç arasındaki yolun yapımı için çalışma başlatıldı

banner37

Görneç ile Kalavaç arasındaki yolun yapımı için çalışma başlatıldı
banner8

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlı Tolga Atakan, Görneç ile Kalavaç arasındaki toprak yolun düzenlenmesi ve altyapısıyla birlikte asfaltlanması için Karayolları Dairesi’ne çalışma başlatma talimatı verdi. 
Bakanlığından yapılan açıklamada, Görneç ile Kalavaç arasındaki yolun kış aylarında kullanılmaz hale gelmesi nedeniyle söz konusu güzergah üzerinde tarlası olan çiftçilerin ulaşımda zorluk yaşadığı belirtildi; iki köy arasında doğrudan ulaşımı da mümkün kılacak yaklaşık üç kilometre uzunluğundaki yol için ilk etapta Karayolları Dairesi tarafından bir keşif çalışması yapılacağı kaydedildi. 

banner134
Bölgeye inceleme ziyareti yapan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, yol üzerinde bu yıl iyileştirme çalışması yapılmasının hedeflendiğini, yolun yeniden yapımının ve Görneç Üçşehitler Stadyumu yakınlarında bulunan bir yolda meydana gelen tahribatın tamirinin, Karayolları Dairesi’nin 2021 projeleri arasında yer alacağını ifade etti.    
Bakan Atakan’ın gerçekleştirdiği yerinde tespit ziyaretine Serdarlı Belediye Başkanı Halil Kasım, Görneç Muhtarı Nevzat Akçagil ve Karayolları Dairesi Müdürü Serhan Kazmacı da katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75