banner6

Görüntüler 6 yıl sonra ortaya çıktı, çok ciddi suçlamalarla tutuklandı

banner37

Görüntüler 6 yıl sonra ortaya çıktı, çok ciddi suçlamalarla tutuklandı
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   İnönü’de 6 yıl önce alıkoyduğu 15 yaşındaki çocukla yaşadığı cinsel ilişkinin kayda aldığı görüntülerini, sosyal medyada paylaşan S.Ö., mahkeme huzuruna çıkarıldı ve işlediği iddia edilen ciddi suçlardan ileride yargılanmak üzere, diğer şartların yanında 15 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Polis, S.Ö.’nün, “16 yaşından küçük çocuğa cinsel tecavüz”, “Alıkoyma”, “Vahim zarar”, “Çocuğun cinsel istismarı” ve “Kadına şiddet” suçlarından methaldar olduğunu açıkladı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan meselenin tahkikat memuru  Kıvanç Özoğlu’yu tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kıvanç Özoğlu, zanlının 2015 Eylül-2016 Haziran ayları arasında, 19 yaşında olduğu bir dönemde, tanışıp sevgili olduğu ve o dönemde 15 yaşında olan Gazimağusa’da sakin çocuğu, alıkoyduktan sonra, defalarca, İnönü’deki ikametgahına götürerek, adı edilenle burada, kendi rızalarıyla ilişkiye girdiklerini anlattı.

   Özoğlu, 2016 yılının Mart ayı içerisinde, zanlı ile müştekinin kendi aralarında anlaşarak, ilişkilerini, zanlının telefonuyla videoya çektiklerini belirtti ve 17 Ekim 2021’de müştekinin bahse konu videoyu bir Instagram hesabında gördüğünü kaydetti.

   Tanık polis, ayrıca, müştekiye, 19 Nisan 2022 tarihinde Instagram hesabına, sahte bir hesaptan, ‘ne yaptıklarını bilirim’ diye bir mesaj atıldığını ifade etti ve mesajların devam edebileceğini düşünen müştekinin 14 Haziran’da polise şikayetçi olduğunu dile getirdi.

   Yaptığı incelemede videonun 7 Nisan 2022 tarihinde internete konduğunu tespit ettiğini kaydeden tanık polis, görüntülerin çekildiği tarihte zanlının 19, müştekinin ise 15 yaşında olduğunu hatırlattıktan sonra, şikayet sonrasında derdest emri gereği tutukladığı zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıyı 15 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bıraktı.

   Zanlı lehine KKTC vatandaşı 2’şer kefilin 200’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine de emir veren Yargıç Serden ayrıca, zanlının, haftanın 1 günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunmasını teminat kararına ekledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104