banner6

Göz yummayacağız

banner37

Müteahhitler Birliği Başkanı Gürcafer, T&T Havalimanı İşletmesi’nin, yasadışı olmasına rağmen Ercan Havalimanı’nın pist ve tünel inşaatında çalıştırmak için Türkiye’den 75 işçi getirtmesi konusunu aydınlatmakta kararlı:

Göz yummayacağız
banner99

İsmail VOLKAN

banner134

Müteahhitler Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, birlik olarak böyle bir duruma göz yummayacaklarını vurgulayarak şirketin müteahhitlik izni olmadığını ve inşatta işçi çalıştıramayacağını belirtti.

“Şirkete müteahhitlik izni verilmedi”

Gürcafer, konuyla ilgili geçtiğimiz gün toplanarak araştırma başlattıklarını kaydetti.

Yönetim Kurulu’nun cuma günü yeniden toplanacağını ifade eden Gürcafer, inşaat için geçtiğimiz yıl açılan ihalede yer alan yerli müteahhit çalıştırma zorunluluğu nedeniyle, ilgili şirkete müteahhitlik izni verilmediğini buna rağmen Türkiye’den işçi getirtip çalıştırtmanın cezasının ağır olacağını belirtti.

Gürcafer: Bakan Saner bize ‘gözden kaçmış olabilir’ dedi

İnşaat Encümeni kontrol ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrolle ortaya çıkan durumun kabul edilemez olduğunu söyleyen Gürcafer, konunun ilgili makamlara aktarıldığını ifade etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ersan Saner’in konuyla ilgili bilgisi olduğunu belirten Cafer Gürcafer, bakanın kendilerine yaptığı açıklamada, “İzinlerden haberdarım ancak ne amaçlı getirildiklerini bilmiyorum. Gözden kaçmış olabilir” dediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104