Gözyaşları içinde toprağa verildi

banner37

Hayatını öğretmenliğe adayan ve önceki gün 100 yaşındayken yaşama veda eden Peyker Tevfik, dün son yolculuğuna uğurlandı

Gözyaşları içinde toprağa verildi
banner99

Ceren ÖZBİL

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gören emekli öğretmen Peyker Tevfik, önceki gün hayata gözlerini yumdu. Tevfik’in cenazesi dün İsmail Safa Cami'sinde kılınan öğle namazının ardından, Lefkoşa Kabristanı'nda defnedildi. Sevenleri Tevfik'i son yolculuğunda da yalnız bırakmayarak tabutunu çiçekler ve çelenklerle donattı.

Tevfik'in cenaze törenine Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, UBP Milletvekili Ersin Tatar ve CTP-BG Milletvekili Ömer Kalyoncu da katıldı.

banner134
100 yaşında hayata gözlerini yuman Tevfik, hayatını öğretmenliğe adayarak, yüzlerce öğrenci yetiştirdi.

Peyker Tevfik kimdir?

1916 yılında doğan Tevfik, 37 yıl boyunca Victoria Kız Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. Aynı okulda bir dönem yöneticilik görevinde de bulundu.

İlk Kıbrıslı Türk izcilerden olan, öğretmenliğin yanı sıra tiyatro yönetmenliği ve oyunculuk da yapan Peyker Tevfik, skeçlerde de seslendirme yaptı.

Hiç evlenmeyen ve yaşamını evinde kardeşi Süheyla Yoldaş ile birlikte sürdüren Tevfik, bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75