Gözyaşları sel oldu

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda, Turunçlu-Ulukışla arasında, iki aracın yüz yüze çarpıştığı korkunç trafik kazasında can veren Haşim Girgin Aslanköy’de, Aysın-Yahya Amasyalı çifti ise Dörtyol’da toprağa verildi

banner87
Gözyaşları sel oldu
banner90
banner8

DÖRTYOL VE ASLANKÖY CAMİLERİ DOLDU TAŞTI… Feci trafik kazasında önceki gün hayatını kaybeden üç kişi dün ikindi namazının ardından dualar eşliğinde son yolculuklarına uğurlandı. Aysın-Yahya Amasyalı çiftinin sevenleri Dörtyol Camii’ni, futbolcu Haşim Girgin’in sevenleri ise Aslanköy Camii’ni doldurdu. Yakınlarını hiç beklemedikleri bir anda kaybeden aileler ayakta güçlükle dururken, cenazeye katılan herkes gözyaşlarına boğuldu.

ÇOCUKLAR HALEN YOĞUN BAKIMDA… Turunçlu-Ulukışla anayolunda meydana gelen trafik kazasında başından ağır yaralanan 13 yaşındaki Hasan Amasyalı ile dalağında yırtık olan 18 yaşındaki İlayda Amasyalı’nın halen yoğun bakımda olduğu ve bildirildi. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Adil Özyılkan, önceki gece ameliyat edilen çocukların halen yoğun bakımda olduğunu açıkladı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda, Turunçlu-Ulukışla arasında, iki aracın yüz yüze çarpıştığı trafik kazasında can veren Yahya Amasyalı ve eşi Aysın Amasyalı Dörtyol’da, Haşim Girgin de Aslanköy’de toprağa verildi.

‘Ölüm yolu’ olarak bilinen Turunçlu-Ulukışla arasındaki feci kazada, aldığı yaralara dayanamayıp, olay yerinde yaşamını yitiren Haşim Girgin (30), Yahya Amasyalı (42) ve Aysın Amasyalı’ya (40) sevenleri hayatlarının en acı vedasını etti.

Yahya Amasyalı ve eşi Aysın Amasyalı Dörtyol Camii’nde kılınan ikindi namazından sonra Dörtyol Mezarlığı’na, futbolcu Haşim Girgin ise Aslanköy Camii’nde kılınan ikindi namazından sonra Aslanköy Mezarlığı’na formasıyla defnedildi.

Her iki cenaze töreni boyunca, ölenlerin yakınları, trafik kazası sonucu yaşamını yitiren sevdikleri için,

uzun süre gözyaşı döktü.

Kardeşi, Aysın’ı son kez görmek istedi

Yahya Amasyalı ve eşi Aysın Amasyalı’nın Dörtyol Camii’nde düzenlenen cenaze töreninde, ailesi, akrabaları, arkadaşları ve sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

Ölümleriyle ailesi kadar ülkeyi de yasa boğan iki evlat sahibi çiftin cenazesinde gözyaşları sel oldu, acı feryatlar yürekleri dağladı.

Aysın Amasyalı’nın erkek kardeşi, ikindi namazı öncesi, kardeşini son kez görmek istedi. Kardeşi, bir başkasının yardımıyla açılan kefenden kardeşine son kez baktı ve O’na hayatının en acı vedasını etti.

Yahya Amasyalı’nın kardeşi de, kardeşinin zamansız gidişiyle kahroldu. Yahya ve Aysın Amasyalı’yı son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen ailesi ve yüzlerce seveninin yanı sıra, cenazeye, bazı siyasi yetkililer, bölgedeki belediye başkanları da katıldı.

Yakınlarının zor ayakta durduğu cenaze töreninde, sağlık ekipleri de fenalık geçirenlere müdahale edebilmek için hazırda bekledi.

Hasan ve İlayda kardeşler, yoğun bakımda

Korkunç kaza sonucu, demir yığınına dönen araçtan çıkartılıp, ağır yaralı olarak Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Amasyalı kardeşlerin, yoğun bakım ünitesindeki tedavileri sürüyor.

Başından yara alan Hasan Amasyalı (E-13) ve dalağında yırtık olan İlayda Amasyalı’nın (K-18) hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Başhekimi Dr. Adil Özyılkan, Hasan ve İlayda Amasyalı kardeşlerin önceki gece ameliyat edildiğini ve tedavilerinin yoğun bakımda devam ettiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75