banner6

Grup seks teklifini kabul etmeyen karısını dövdü, tutuklandı

banner37

Grup seks teklifini kabul etmeyen  karısını dövdü, tutuklandı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Eve getirdiği arkadaşıyla içki içen 31 yaşındaki A.A. eşine grup seks yapmayı teklif ettiği, karısının teklifi reddetmesiyle onu ciddi şekilde darp ettiği, evden ayrılan eşini eve dönmesi için telefonla arayarak ölüm tehdidinde bulunduğu suçlamasıyla tutuklandı. A.A. dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   “Şiddet tehdidi” ve“Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.A. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Alparslan Yavuz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlı A.A.’nın29.03.2022 tarihinde saat 22.30 raddelerinde Dumlupınar-Lefkoşa’da bulunan ikametgahın önünde aynı yerde sakin eşi Ş.A.’yı (K-29), arkadaşı ile grup seksi kabul etmediği gerekçesi ile aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakip kafasına ve yüzüne yumruk vurmak sureti ile ciddi bir şekilde darp ettiğine vurgu yaptı.

   Alparslan Yavuz, zanlının, evden ayrılan eşinibu sefer de eve gelmediği gerekçesi ile cep telefonuyla arayarak, “Eve gel hemen geberteceğim seni, öldüreceğim seni” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu mahkemeye aktardı.
Yavuz, 30.03.2022 tarihinde müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve kafasında darp ile cebir izi olduğu yönünde doktor raporu temin edildiğini belirtti.

   Aynı gün zanlının aleyhine 30.03.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edilerek tutuklandığını kaydeden Yavuz, mesele ile ilgili başlatılan tahkikatın tamamlandığını belirtti.

   Yavuz, zanlının karısına Arapça dilinde grup seks yapmayı teklif ederken, yanındaki arkadaşına ise Türkçe olarak, “Seninle birlikte olmak istiyor” dediğini anlattı. 

   Yavuz, sabıkası olmayan zanlının davaları görülünceye değin mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması,

KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 200 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110