Gülgün Sahir Sayıştay üyeliğine seçildi

banner37

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Sayıştay üyeliği için seçim yapıldı. Seçimde, Sayıştay üyeliğine 26 oy alan Gülgün Sahir seçildi. İkinci aday Mehmet Ali Rıfkı 22 oy aldı.

Gülgün Sahir Sayıştay üyeliğine seçildi
banner99

Cumhuriyet Meclisi’nde il olarak, Danışma Kurulu’nun, Güzelyurt Hastanesi ile ilgili ihale süreci, bu süreçte yaşananlar ve kamu ihale yasasının pratikte ortaya çıkardığı zorluklar ile ilgili Meclisi araştırma komitesinin üye sayısını belirleyen kararı oy birliğiyle kabul edildi.

banner134
Cumhuriyet Meclisi Başkanlık Divanı’nın, Güzelyurt Hastanesi ile ilgili ihale süreci, bu süreçte yaşanalar ve kamu ihale yasasının pratikte ortaya çıkardığı zorluklar ile ilgili meclis araştırma komitesinin oluşturulmasına ilişkin kararı milletvekillerinin bilgisine sunuldu.

Başbakanlığın İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi gündeminde bulunan, (Çalışma Dairesi Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkeresi oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi’nin ivedilikle görüştüğü, Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Kamu Sağlık Çalışanları (Değişiklik) Yasa Tasarısı, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları) (Değişiklik) Yasa Tasarısı ve Sivil Savunma Teşkilatı  Personel (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın Genel Kurul’da üçüncü görüşmesine ilişkin tezkereler oy birliğiyle onaylandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75