Gümrük Dairesi, 108 bin TL ceza kesti

banner37

Tasarrufunda Güney Kıbrıs’tan kaçak olarak geçirilmiş 600 kiloya yakın et ve 50 kilo ithali yasak süt tozu bulunan M.S., ileride yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Gümrük Dairesi, 108 bin TL ceza kesti
banner99

Ahmet UÇAR

ETLERİN DEĞERİ BELİRLENDİ… Lefkoşa’nın Demirhan bölgesinde 27 Mart günü bir polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada tasarrufunda Güney Kıbrıs’tan kaçak olarak geçirilmiş 600 kiloya yakın kaçak et ve 50 kilo ağırlığında ithali yasak olan süt tozu bulunan zanlı M.S., dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı. Polis, zanlının tasarrufunda bulunan etlerin 39 bin 200 TL değerinde olduğunun tespit edildiğine işaret ederek, zanlıya Gümrük Dairesi tarafından 108 bin TL tutarında ceza kesildiğini de vurguladı.

Lefkoşa’nın Demirhan bölgesinde 27 Mart günü bir polis ekibi tarafından aracında yapılan aramada tasarrufunda Güney Kıbrıs’tan kaçak olarak geçirilmiş 600 kiloya yakın kaçak et ve 50 kilo ağırlığında ithali yasak olan süt tozu tespit edilen zanlı M.S., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

 Polis, zanlının tasarrufunda bulunan etlerin 39 bin 200 TL değerinde olduğunun tespit edildiğine işaret ederek, zanlıya Gümrük Dairesi tarafından da 108 bin TL para cezası kesildiğini vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kozal Depreli, olguları aktardı.

banner134
Depreli, Lefkoşa’ya bağlı Demirhan bölgesinde 27 Mart 2021 tarihinde, saat 13.30 raddelerinde zanlı M.S.’nin kullanımındaki araçta Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından arama yapıldığını belirterek, arama sonucunda gümrüğe bildirilmemiş, 376.25 kilo kemiksiz sığır eti, 58.80 kilo büyükbaş hayvan iç yağı, 54.85 kilo terp, 63.20 kilo dana kıyması, 32.15 kilo muhtelif domuz eti ve 50 kilo süt tozu tespit edildiğini kaydetti.

Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının gönüllü ifade verdiğini dile getiren Depreli, zanlının verdiği ifadede söz konusu etleri şu an aranmakta olan bir şahsın Güney Kıbrıs’tan getirdiğini itiraf ettiğini anlattı.

Depreli zanlının tasarrufunda bulunan etlerin 39 bin 200 TL değerinde olduğunun tespit edildiğine işaret ederek, zanlıya Gümrük Dairesi tarafından 108 bin TL ceza kesildiğini de ifade etti.

Depreli, soruşturmanın zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığına dikkat çekerek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlının tüm seyahat belgelerine el konularak yurt dışına çıkmaktan men edilmesi, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücutta bulunması, 7 bin 500 TL tutarında nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75