Gümrüksüz araba getirdiler,üzerine sahte plaka taktılar

banner37

Polisin ‘dikkatsiz sürüş’ nedeniyle hakkında işlem başlattığı C.Ş.’nin kullandığı aracın Güney Kıbrıs’tan yasa dışı olarak getirildiği ve plakasının sahte olduğu anlaşıldı, üç kişi tutuklandı

Gümrüksüz araba getirdiler,üzerine sahte plaka taktılar
banner99

ÜÇÜ DE SABIKALI… C.Ş.’nin sahte plakayla sürerken yakalandığı arabanın B.G., tarafından 25 Haziran’da Güney Kıbrıs’tan gümrüksüz olarak getirilip, hurda olarak 4 bin 500 TL’ye H.Ş.’ye satıldığı ve H.Ş., ile C.Ş.’nin de arabaya EU 990 numaralı plakayı taktıklarını belirlediklerini söyleyen polis, B.G.’nin 1, H.Ş.’nin 2, C.Ş.’nin ise 23 sabıkası ve askıda 5 davası olduğunu belirtti. Üç zanlı da ileride yargılanmak üzere çeşitli teminat şartlarına bağlanarak serbest bırakıldı.

Polisin, Dikmen’de ‘dikkatsiz sürüş’ yaptığı için durdurarak hakkında işlem başlattığı C.Ş., isimli kişinin kullandığı aracın Güney Kıbrıs’tan gümrüksüz olarak getirildiği ve üzerindeki plakanın da sahte olduğu ortaya çıktı. C.Ş.’nin yanı sıra, arabayı Güney Kıbrıs’tan kaçak olarak getirdiği iddia edilen B.G., B.G.’den arabayı hurda fiyatına 4 bin 500 TL’ye satın alıp, sahte plakanın takılmasına yardım ettiği öne sürülen H.Ş., de tutuklandı.

Üç zanlı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere çeşitli teminat şartlarına bağlanarak serbest bırakıldı.

Mahkemede yeminli şahadet vererek olguları aktaran Boğaz Karakolu’ndan polis memuru Muhammet Ercan, zanlı B.G.’nin 25 Haziran tarihinde Güney Kıbrıs’tan gümrük işlemi yaptırmadan araç getirdiğini ve hurda niyetine zanlı H.Ş.’ye 4 bin 500 TL’ye sattığını söyledi.

Zanlı C.Ş.’nin, söz konusu araçla 27 Haziran’da Dikmen’de dikkatsiz sürüş yaparken tespit edildiğini belirten Ercan, yapılan işlem sırasında C.Ş.’nin kullandığı EU 990 plakalı aracın gerçekte Güney Kıbrıs’tan gümrüksüz olarak getirilen HXT 712 plakalı araç olduğunun belirlendiğini kaydetti.


banner134
Yapılan soruşturmada kardeş olan zanlılar H.Ş., ile C.Ş.’nin söz konusu araca EU 990 plakasını yerleştirdiklerini belirlediklerini ifade eden polis memuru Muhammet Ercan, zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini, B.G.’nin 1 sabıkası, H.Ş.’nin 2 sabıkası, C.Ş.’nin ise 23 sabıkası ile askıda 5 davası olduğunu belirterek, teminata bağlanmalarını talep etti.


Mahkeme, B.G., ile C.Ş.’nin 5’er bin TL nakdi teminat yatırması, birer kefilin lehlerine 150 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, H.Ş.’nin ise 3 bin TL nakdi teminat yatırması, 1 kefilin de 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması şartlarıyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75