Gündüz: Acılar üzerinden siyaset yapılmamalı

banner37

Meclis'te Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında söz alan Bağımsız Milletvekili Menteş Gündüz, acılar üzerinden siyaset yapılmaması gerektiğini belirterek, Girne dağ yolundaki kazaya işaret etti.

Gündüz: Acılar üzerinden siyaset yapılmamalı
banner99

Kıbrıs’ın kuzeyinde en acı veren olayların trafik kazaları olduğunu söyleyen Gündüz, yolların acil eylem planı kapsamında ele alınması gerektiğini söyledi, “Bize de yakışan budur” dedi.

Gündüz, trafikte can güvenliğini tehdit eden unsurların polise bildirilmesini istedi, bu konuda toplumda hassasiyet oluşmasının önemli olduğunu belirtti.

Gündüz, sadece alkolün değil, uyuşturucunun da trafikte ölçülebileceği aletlere ihtiyaç olduğunu belirtti.

"Kamu Reformu Yasası ivedilikle geçmeli"

Konuşmasında Kamu Reformu Yasası’na işaret eden Gündüz, bütçeden sonra bu yasanın ivedilikle geçmesi gerektiğini söyledi.

Gündüz, herkesin göreve ekibiyle geldiğini ve ekibiyle gittiğini dile getirerek, teknik dairelerde bunların olmaması gerektiğini vurguladı, kamu reformunun bu noktadaki önemine işaret etti.

Gündüz, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesi üzerindeki konuşmasında Ercan’daki İtfaiye Şubesi’ne verilmesi gereken önemden, Planlama İnşaat Dairesi’nin güçlendirilmesi, Posta Dairesi’nin iyileştirilmesi gerektiğinden söz etti.

banner134
Denetim konusunda ülkenin sınıfta kaldığını da belirten Menteş Gündüz, ülkede suç şekillerinin ve oranlarının değiştiğini aktardı, yurt dışından gelen öğrencilerin devamsızlığının takibinin önemli olduğunu söyledi.

Limanlardaki sorunları anlatan Gündüz, 1998’den beri limanlarla ilgili aynı sorunları yazdığını, hâlâ bu konuların yazıldığını söyledi.

"Limanlarda da vardiyaya geçilmeli"

Gündüz, bu saatten sonra havalimanında olduğu gibi limanlarda da vardiyaya geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Gündüz, “Girne ve Gazimağusa limanları bu hızla gelişirse geriye bir şey kalmayacak diye öngörümüz vardı. Öngördüğümüz gibi şu anda Gazimağusa ve Girne Limanı bitti” değerlendirmesini de dile getirdi.

Yasaların çıkarılması ve uygulanmasının saat gibi çalışması gerektiğini de dile getiren Menteş Gündüz, “Bu toplumu düzeltmek istersek öz eleştiri yapmalıyız. Bu toplumun refahı için elimizden geleni, hiçbir ideoloji düşünmeden yapmalıyız” dedi.

Gündüz, bütçe üzerine son değerlendirmesini, “Mendirek mi yapacaksınız, römorkör mü alacaksınız, karayollarına mı bakacaksınız? Umarım bakanlığın bütçesi bunlar için yeterli olur” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75