Güney'de 1 yeni can kaybı, 32 yeni vaka

banner37

Rum Sağlık Bakanlığı, 82 yaşındaki bir kişinin daha Koronavirüs’e yenik düştüğünü duyurdu

Güney'de 1 yeni can kaybı, 32 yeni vaka
banner90
banner99

Rum Sağlık Bakanlığı, Güney Kıbrıs’ta dün 32 yeni Koronavirüs vakası tespit edildiğini, 82 yaşındaki bir kişinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı. Toplam can kaybı 8’e yükseldi.

Rum haber kaynaklarına göre, Güney Kıbrıs’ta dün 32 yeni vakanın daha eklenmesiyle toplam vaka sayısı ise 262 oldu.

Rum Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında, yeni vakalardan 13’ünün daha önce doğrulanmış vakalarla temas edenler, 4’ünün ise İngiliz Üslerinden olduğu, 15 kişinin ise virüsü nasıl kaptıklarının araştırıldığı vurgulandı.

Hayatlarını kaybedenlerin 7’sinin erkek, birinin ise kadın olduğu ve birçoğunun önceden hastalık geçmişi bulunduğu ifade edildi.


Baf Kaza Mahkemesi’nde pozitif vaka
 

Gazete bir diğer haberinde, Baf Kaza Mahkemesi personeli olan bir kişide Korona virüsü tespit edildiğini, bu sebepten ötürü dezenfekte işlemi için mahkemenin 48 saat kapalı kalacağını yazdı.
   Pozitif çıkan şahsın virüsü, bir başka pozitif vakadan kaptığının belirlendiğini vurgulayan gazete, mahkeme çalışanının yargıçlar, avukatlar ve diğer çalışanlarla yakın temas içerisinde olmasının ise endişeye yol açtığını belirtti.

 

Aradip bölgesi endişeli


banner134
   Gazete bir diğer haberinde ise, Larnaka’ya bağlı “Aradipu” (Aradip) bölgesinde 10-12 pozitif vaka bulunduğu iddialarının bölgede huzursuzluk yarattığını, belediyenin ise, Korona tespit yaptırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olma kararı aldığını yazdı.
   Bölgede 75 yaşında hayatını kaybeden bir kişinin Korona olduğunun, ölümünün sonrasında anlaşıldığını ve şahsın eşinin de pozitif çıktığın vurgulayan gazete, 10-12 kişinin aynı aileden oldukları ve altısının tedavi olduğunu da aktardı.
   Gazete ayrıca, İngiltere’de yaşayan üç Kıbrıslı Rum’un virüs sebebiyle hayatlarını kaybettiklerini duyurdu.

 

Hastalarda klorokin ilacı kullanılıyor


   Öte yandan Politis gazetesi, Güney Kıbrıs’ta Korona virüsü teşhisiyle tedavi gören ve durumları ağır seyreden hastalarda, Klorokin içeren ilacın kullanılmakta olduğunu yazdı.
   Haberde, Klorokin ilacının Güney Kıbrıs’ta yeterli miktarda bulunduğu ve ağır seyreden vakalarda, diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığı ifade edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75