Güney Kıbrıs alarmda

banner37

Limasol’a bağlı Yermoseya’da, Asprokremos ve Yermoseya Barajları taştı

banner87
Güney Kıbrıs alarmda
banner90
banner99

SU TAŞKINLARI OLDU… Limasol’a bağlı Yermoseya’da, iki barajın taşması nedeniyle bölgede su taşkınları yaşandı. Yermoseya Belediye ekiplerinin, yapılan uyarılara rağmen vatandaşların su birikintilerinin içerisine girmeye çalışmasına bağlı olarak arabalar sularda, araç içerisindeki kişiler ise mahsur kaldı. Belediye ekiplerinin, sürekli alarmda olduğu belirtildi.
 

Limasol’a bağlı Yermoseya’da, Asprokremos ve Yermoseya Barajlarının taşması nedeniyle yaşanan su taşkınlarının, Yermoseya Belediyesi’ni geçtiğimiz hafta ve hafta sonuna kadar alarmda kalmasına neden olduğu belirtildi.
   Haravgi gazetesi, Asprokremos Barajı’nın taşmasının ardından Yermoseya Barajı’nın da taşması nedeniyle bölgede geçtiğimiz hafta su taşkınlarının meydana geldiğini anımsattı.
   Gazete Yermoseya Belediye ekiplerinin, yapılan uyarılara rağmen vatandaşların su birikintilerinin içerisine girmeye çalışmasına bağlı olarak arabaların sularda kalması ve araç içerisindeki kişilerin ise mahsur kalması nedeniyle, sürekli alarmda olduğunu yazdı.
   Habere göre Yermoseya Belediye Başkanı Kiriakos Ksidias, zararın tespit edilmesi amacıyla bölgede incelemelerde bulundu.
   Öte yandan Fileleftheros gazetesi, hava koşullarında yaşanacak değişikliklere yer verdi.
   Gazete, Trodos bölgesine dün akşam kar yağışının, perşembe gününden itibaren ise, şiddetli rüzgarların beklendiğini de yazdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108