banner6

Güney Kıbrıs ile Rusya arasında gerginlik

banner37

Güney Kıbrıs ile Rusya arasında, Gazprom şirketinin hisselerini satın alan ve ardından vergi kaçırmakla suçlanan ABD’li milyoner William Browder aleyhinde yürütülen soruşturma nedeniyle gerginlik yaşandığı bildirildi.

Güney Kıbrıs ile Rusya arasında gerginlik
banner151 banner143

Politis gazetesi, Browder’ın Gazprom şirketine ait hisseleri, Güney Kıbrıs’tan gelen parayla satın aldığını; akabinde, aleyhinde getirilen vergi kaçırma suçundan dolayı Rus makamlarının hedefi haline geldiğini ve Güney Kıbrıs’tan, Browder hakkında bilgi talep eden Rusya’nın, Güney Kıbrıs’tan ret cevabı aldığını yazdı.

Habere göre Browder’ın avukatları, Browder’in adil yargılanamayacağı ve olaya siyasetin karıştırılabileceği iddiasıyla meseleye müdahale etti. Bunun üzerine Rum Adalet Bakanlığı, dün yaptığı açıklamayla, Rus Başsavcılığı ile temasın koparılmayacağını; ancak uygun prosedürün izleneceğini kaydederek, konunun intikal ettiği mahkemeye saygı duyulması çağrısında bulundu.

Haberde, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın da bu durum üzerine açıklama yaparak, Rum Adalet Bakanlığı’nın bu kararı karşısında şaşkınlık yaşandığını belirttiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2017, 12:31
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104