Güney’de 10 yeni vaka

banner37

Güney’de 10 yeni vaka
banner99

Güney Kıbrıs'ta 1 Ağustos 2020 tarihli toplam test sayısı 2,987 olup bugün tesbit edilen toplam vaka sayısı 10 olduğu ifade edildi.

Kıbrıs Rum Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün toplam test sayısının 2,987 olduğu ve tesbit edilen toplam pozitif vaka sayısının ise 10 olduğu açıklanırken, toplam vaka sayısının ise 1124’e ulaştığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada kaydedilen vakalar şu şekilde:

Tesbit edilen 3 vaka kendi arzuları ile test yaptırmaları sonucu tesbit edildiği ve 3’ünde Limasol’da tesbit edildiği bildirildi.

banner134
Bu üç vakadan 2’si bir çift olduğu ifade edilirken bir tanesinin semptom gösterdiği bildirildi. Diğer bir kişinin ise daha önce pozitif vaka ile temas etmesinin ardından ev izolesinde kalmadığı bu sebepten dolayı kendi arzusu ile test yaptırması sonucu pozitif olduğu öğrenildiği kaydedildi.

2 kişinin ise rastgele alınan örnekler sonucunda tesbit edildiği ifade edilirken, bu kişilerinde yine Limasol’dan oldukları ve daha önce pozitif vaka ile temaslarından ötürü virüse bulaştıkları kaydedildi.

ABD’den adaya gelen kişiler tarafından bulaşan 2 kişi.

Limasol’da daha önce pozitif vakalardan bulaşan 2 kişi.

Ameliyat öncesi test yapılan 1 kişi.

Yapılan açıklamada gün içerisinde yapılan rastgele testlerin sonuçlarının halen açıklanmadığı kaydedilirken çıkan sonuçları gün içeriside açıklanacağı kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75