banner6

Güney’de çalışmak için 1 günde 200 başvuru

banner37

TÜRK-SEN'in Kıbrıslı Türklere Güney Kıbrıs’ta iş imkanı sağlanması amacıyla başlattığı girişim, vatandaşlardan büyük ilgi gördü

Güney’de çalışmak için  1 günde 200 başvuru
banner150 banner150 banner151 banner143

Doğan SAMER

Ülkemizdeki ekonomik şartlar, Türk Lirası'nın döviz karşısında sürekli değer kaybetmesi, KKTC yurttaşının alım gücünü erittikçe eritti.

Euro cinsinden maaş alıp, daha fazla kazanç elde edebilmek için birçok kişi Güney Kıbrıs’ta iş bulabilmek için uğraşıyor.

Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (TÜRK-SEN) ile Güney’de faaliyet gösteren Kıbrıs İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (SEK), Güney Kıbrıs’ta çalışmak isteyen Kıbrıslı Türkler için yaptığı iş birliği anlaşması kapsamında dün itibarıyla başvurular alınmaya başladı.

Başvuruların ilk günü, Güney Kıbrıs’ta çalışmak isteyen 200 civarında Kıbrıslı Türk dilekçesini Türk-Sen’e verdi.

TÜRK–SEN Başkanı Arslan Bıçaklı, 200 civarında kişinin başvuruda bulunduğunu belirterek bugün ilk grup başvuru listesini yollayacaklarını söyledi.

Bıçaklı, Güney’de ilgili merciinin hangi gün kaç başvuruyu yollayacaklarını kendilerine iletileceğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Türk-Sen ile SEK, geçtiğimiz günlerde iş birliği anlaşması yapmış ve 8 bin civarında Kıbrıslı Türk’ün Güney Kıbrıs’ta başta turizm olmak üzere inşaat ve restoran gibi alanlarda istihdam edilmesini öngörmüştü.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110