banner6

Güneyde gerginlik: DİKO ve EDEK toplantıyı terk etti

banner37

DİKO ve EDEK başkanları Başkanlık Sarayı'ndaki toplantıyı terk etti. Güneyde siyaset gerildi. DİKO Başkanı Nikolas Papadopulos ile EDEK Başkanı Marinos Sizopulos’un, Başkanlık Sarayı'ndaki toplantıyı, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis’in Kıbrıs sorununda bilgi vermeyi reddetmesi üzerine terk ettiği haber verildi.

Güneyde gerginlik: DİKO ve EDEK toplantıyı terk etti
banner151 banner143

Güney'deki haber kaynakları, Başkanlık Sarayı'nda Anastasiadis başkanlığında Temsilciler Meclisi’nde temsil edilen partilerle sağlık, kamu reformu gibi iç konuların ele alınacağı bir toplantı düzenlendi.

DİKO Başkanı Papadopulos ve EDEK Başkanı Sizopulos, Anastasiadis’ten yarın değil bugün Kıbrıs sorunundaki müzakerelerle ilgili bilgilendirme ve görüş alışverişinde bulunmasını istemeleri ve ret cevabı almaları üzerine toplantıyı terk ettiler.

Hükümet Sözcüsü Nikos Hristodulidis, yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada, DİKO’nun toplantının bugünkü gündeminin iptal edilmesi ve bunun yeninde Kıbrıs sorununun görüşülmesini istemesi üzerine Anastasiadis’in salonda sadece gündemdeki konuyu görüşeceklerin kalmasını istediğini belirtti.

DİKO ve EDEK Başkanlarının salondan ayrıldığını ifade eden Hristodulidis, toplantının sürdüğünü söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 14:08
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104