Güney'de seri katil dehşeti; 7 kişiyi vahşice katletti

banner37

Güney Kıbrıs’ın ilk seri katili RMMO Subayı Nikos Metaksas; katlettiği kadın ve çocukların listesini polise verdi, cinayetleri nasıl işlediğini tek tek anlattı

banner87
Güney'de seri katil dehşeti; 7 kişiyi vahşice katletti
banner90
banner8

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Güney Kıbrıs’ın ilk seri katili olan Rum Milli Muhafız Ordusu (RMMO) Subayı Nikos Metaksas, 2’si çocuk 7 kişiyi öldürdüğünü itiraf etti. Sayının artmasından endişe ediliyor. Katil Metaksas’ın kara listesi kadınlardan ve çocuklardan oluşuyor. Katilin bütün cinayetleri 6,5 kilometrelik bir güzergahta işlediği öğrenildi.

   Seri katil Metaksas’ın yabancı uyruklu 2 kadın ve bir çocuğu öldürdüğünü itiraf etmesinin ardından soruşturmasını derinleştiren Rum polisi, dün saat 16.00 sıralarında Orounta köyü yakınlarında yeni bir kadın cesedine daha ulaştı.

   Ceset, Orounta köyünde bulunan “Değirmen Alanı” olarak bilinen bir çukurda bulundu.

   Rum haber kaynakları, cesedin tamamen parçalanmış ve tanınmaz bir halde olduğunu belirtti. Cesedin, Nepal ya da Hindistan uyruklu bir kadına ait olabileceği belirtildi.

   Cesedin bulunmasının ardından bir süre sonra katil Metaksas, Romanyalı bir anne ile 8 yaşındaki kızını öldürüp atış alanındaki çukura attığını itiraf etti.

İlk cinayetini 2016 yılında işledi

   Rum haber kaynaklarından edinilen bilgiye göre, seri katil Nikos Metaksas’ın kara listesi kadınlardan ve çocuklardan oluşuyor.

   Seri katil Metaksas, ilk cinayetine 2016 yılında 36 yaşındaki Livia Florentina Bunea ile 8 yaşındaki kızı Elena Natalia Bunea isimli Romanyalı anne kızı katlederek başladı.

banner134
   Metaksas, cinayetlerine 29 yaşındaki Filipinli Maricar Valdes’i öldürerek devam etti.

“Psikolojik manyak”

   Rum basınının “Psikolojik manyak” olarak nitelendirdiği seri katil Metaksas cinayetlerine 4 Mayıs 2018 tarihinde 38 yaşındaki Filipinli Marry Rose ile 6 yaşındaki kızı Sierra’yı, 23 Temmuz 2018 tarihinde de Arian Palanas Lozano’yu öldürerek sürdürdü.

   Seri katil son cinayetinde ise, Hindistan veya Nepal uyruklu olduğunu tahmin ettiği bir kadını katlederek devam ettiğini itiraf etti.

Kurbanlarını tuzağa düşürüyordu

   Ayrıca seri katilin, kurbanlarını tuzağa düşürdükten sonra öldürdüğü ve kurbanlarının ölüm şeklinin hep aynı olduğu kaydedildi.

   Katilin, kurbanlarını öldürdükten sonra yok etmek için onları ya çukurlara, ya göletlere ya da kuyulara atıyordu.

Polis, kayıp olan 15 kadının ismini yayınlandı

   Öte yandan Rum polisi, Güney Kıbrıs’ta kayıp olduğu bildirilen yaşları 17 ile 72 arasında değişen 15 kadının listesini yayımladı.

   Liste; Kıbrıs, Britanya, Vietnam, Kenya, Romanya, Kamerun, Bulgaristan, Komorlar, Kongo ve Somali uyruklu kadınlardan oluşuyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75