banner6

Güney'de yabancı uyruklu mahkumlara ya sınır dışı ya sosyal hizmet uygulaması

banner37

Rum Merkezî Cezaevi idaresinin, cezaevi binası içerisine havadan uyuşturucu ve diğer yasak nesne girişini engellemek için insansız hava araçlarını (drone) etkisiz hale getirecek sistem satın alacağı haber verildi.

Güney'de yabancı uyruklu mahkumlara ya sınır dışı ya sosyal hizmet uygulaması
banner151 banner143

Fileleftheros’un haberine göre, insansız hava aracı etkisizleştirme sistemi alımı için cezaevinin, onay için Rum meclisine dün sunulan 2018 bütçesinde ödenek öngörüldü. Cezaevi bütçesinin “Elektronik Güvenlik Sistemleri Alımı” başlıklı bölümünde satın alımı yapılması istenen sistemler şöyle listelendi:

“Cep telefonlarını etkisizleştirme sistemi alımı ve kurulumu, x-ray tanımlama cihazları ve Drone etkisizleştirme sistemi alımı.”

Gazete, Rum Adalet Bakanlığı’nın, cezaevindeki aşırı doluluk sorununun aşılması maksadıyla iki yasa tasarısı üzerinde çalıştığını yazdı.

Gazete, çalışılmakta olan yasa tasarılarından birinin 3 yıla kadar hapis ile cezalandırılan yabancı uyruklu mahkumların, mahkeme kararıyla sınır dışı edilmesi; ikincisinin de sosyal hizmet gibi  alternatif  hapis cezası getirilmesini öngördüğünü yazdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 11:15
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104