Güney’deki benzin istasyonunda çaldıklarıaraçtan inerken görüntülerine ulaşıldı

banner37

Güney Kıbrıs’ta sakin FanouriosChatzı̇gı̇annı̇, Mitsubishi L200 marka aracının zanlı O. T. ve aranan iki kişi tarafından sirkat edildiğine ilişkin Türk Polisine şikayette bulundu

Güney’deki benzin istasyonunda çaldıklarıaraçtan inerken görüntülerine ulaşıldı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güney Kıbrıs’ta sakin FanouriosChatzı̇gı̇annı̇, EYK 363 Mitsubishi L200 marka aracın zanlı O. T. ve aranan iki kişi tarafından sirkat edildiğine ilişkin güneyde bir benzin istasyonunda zanlıların görüldüğü kamera görüntülerini Türk Polisi’ne ulaştırdı.

Zanlı O.T.’nin yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçtiği netleşirken, polis diğer iki kişi ve araca ulaşabilmek için SBA Polisi ile irtibata geçileceğini kaydetti.

“Askeri yasak bölgeyi ihlal” ve “Sirkat” suçlamalarıyla ilgili tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Vasfi Özbey’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özbey, 08.06.2021 tarihinde 00.30-06.00 saatleri arasında GKRY'de Avgorou'da GKRY'de sakin şikayetçi Fanourios Chatzı̇gı̇annı̇ adına kayıtlı bulunan EYK 363 Mitsubishi L200 marka aracın zanlı O. T. tarafından sirkat edildiğinin tespit edildiğine vurgu yaptı.

Polis memuru Vasfi Özbey, zanlının 15.06.2021 tarihinde Mağusa'da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

banner134
Mesele ile ilgili olarak tahkikatın kapsamlı bir şekilde devam ettiğine vurgu yapan Özbey, şikayetçi tarafından Güney Kıbrıs’ta bir benzin istasyonunda zanlının çalıntı araçtan aranan iki kişiyle birlikte indiğinin görüldüğüne vurgu yaptı.

Polis memuru Vasfi Özbey, zanlının yasa dışı yollardan GKRY'ye ve KKTC'ye giriş-çıkış yaptığının aşikar olduğunu ancak henüz giriş-çıkış yaptığı yerlerin tespit edilemediğine vurgu yaptı.

Özbey, ayrıca zanlının söz GKRY’ne geçtiğine dair muhaceret kaydı olmadığını belirtti.

Özbey, mesele ile ilgili müştekiye ait sirkat edilen aracıņ halen arandığını ayrıca GKRY’de bir benzin istasyonunda zanlının üç kişiyle birlikte araçtan inerken görüntüsünün olduğunu ve zanlının kamera görüntülerinde yüzü ile dövmelerinin net bir şekilde görüldüğüne vurgu yaptı.

Özbey, SBA Polisi ile bağlantı kurulacağını, temin edilmesi gereken kamera görüntüleri ve aranmakta olan iki şahıs olduğunu belirterek, zanlının iki gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75