banner6

Güney'deki endişe: Malların Türkiye'ye satılması

banner37

Kıbrıs Rum Gelir ve Vergi Dairesi’ne münferit başvuruda bulunarak, bugün KKTC sınırları dahilinde kalan mallar için, veraset vergilerini ödeyenlerin sayısında ani bir artış gözlemlendiği, bu durum nedeniyle Kıbrıslı Rumların mallarını Türkiye’ye satmasından korkulduğu haber verildi.

Güney'deki endişe: Malların Türkiye'ye satılması
banner151

Fileleftheros’un haberine göre Rumların kendi rızalarıyla yaptıkları bu başvurular, bu tür 88 başvuru yapılması ve yaklaşık 500 bin Euro’luk veraset vergisi toplanması Rum Meclisi “Göçmenler” Komitesi üyelerinin dikkatini çekti. Komite üyelerinin, bu durumu yorumlamasını istedikleri Rum Maliye Bakanlığı temsilcisi Antonis Petru; kiminin, malını evlatlarına taahhütsüz vermek kiminin de satmak maksadıyla ödüyor olabileceğini söyleyerek, halen KKTC’deki eski Rum malı satışlarının başladığını da kaydetti.

Gazete, haberinin “Kıbrıslı Rumlar Tarafından Türkiye’ye Mal Satışından Korkuluyor” başlığıyla ayırdığı bölümünde, “müzakerelerin çökmesinin bazı mal sahiplerini KKTC’deki mallarını satmaya yöneltebileceğinden korkulduğuna vurgu yaptı.

Rum Tapu Dairesi verileri kaynak gösterilen haberde, “Türklerin işgal bölgelerinde mülk çoğunluğunu elde etmek için 272 bin dönüme daha ihtiyacı var” denildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 13:18
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110