Güney’deki işçiler Kuzey'e geçti

banner37

Güney’deki işçiler Kuzey'e geçti
banner99

Güney'de çalışan emekçiler saat 00:00 itibariyle Güney'den Kuzey'e geçmeye başladı.
Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda, güneyde çalışan Kıbrıslı Türk emekçiler Metehan geçiş noktasından bu akşam 00:00 itibariyle KKTC ‘ye giriş yapmaya başladılar.

BAKANLAR KURULU’NDA ALINDA KARAR ŞU ŞEKİLDEYDİ

banner134
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, 16 Haziran’da gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Güney Kıbrıs'ta çalışmaya giden vatandaşların 20 Haziran Cumartesi günü karantinaya girmeksizin KKTC’ye geçebileceğini belirtmişti.

Özersay, yaptığı açıklamada, çalışmak için Güney’e geçen vatandaşların Pazar günü babalar gününü aileleriyle geçirebilmeleri yönünde görüş birliğine varıldığını kaydetmişti.

Özersay, “Çalışmak için Güney Kıbrıs’a giden ve halen orada bulunan vatandaşlarımızın, 20 Haziran Cumartesi günü PCR test sonuçlarını göstererek, karantinaya girmeksizin KKTC’ye geçebilmeleri yönünde Bakanlar Kurulu’nda görüş birliğine varılmıştır. Bu karar, Güney Kıbrıs’a çalışmaya giden vatandaşlarımızın karantina sıkıntısı yaşamaksızın babalar gününü aileleriyle geçirebilmelerine olanak vermek üzere alınmıştır” demişti.

Özersay, bu maksatla yapılacak geçişlerin Metehan geçiş noktasından gerçekleşmesi yönünde bir düzenleme de yapıldığını aktarmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 10:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADNAN ELZIM
ADNAN ELZIM - 1 yıl Önce

HUKUMETCILIK OYNAMAYA DEVAM EDIN

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75