banner6

Güneydeki Kıbrıs Türk taşınmazların alım-satımı konusu Temsilciler Meclisi'nde

banner37

Kıbrıs’ın güneyindeki Kıbrıs Türk taşınmaz mallarının alım-satımı yönünde Kıbrıslı Türkler ve Rumların bazı girişimlerde bulundukları haber verildi.

Güneydeki Kıbrıs Türk taşınmazların alım-satımı konusu Temsilciler Meclisi'nde
banner150 banner150 banner151 banner143

Fileleftheros gazetesi, Rum Meclisi Göçmenler Komitesi’nin dünkü toplantısında, Rum tarafındaki Kıbrıs Türk mallarının alım-satımlarının gündeme geldiğini yazdı.

Habere göre toplantıda konuşan DİSİ Milletvekili Onufrios Kullas, Kıbrıslı Rumların, 1974’ten önce göç eden Kıbrıslı Türk mal sahiplerini aradığını ve onların taşınmaz mallarını satın aldığını savundu.

Komite Başkanı Skevi Kukuma ise bazı bilgilere göre Kıbrıslı Türklerin, Rum tarafına giderek kendi (Kıbrıs Türk) evlerinde kalanları tespit ettiğini ve onlara evlerini satma niyetlerinin olduğundan bahsederek başka birisine başvurmandan önce kendilerinin almayı isteyip istemediğini sorduklarını öne sürdü.

Habere göre Komite toplantısında başlıca konu olarak Kıbrıslı Rum göçmenlere barınma için yapılan yardımlar ele alındı.

Toplantıda göçmenlerin barınma politikasında değişiklik yapılmasının gerekliliği üzerinde durulduğunu aktaran gazete, hak sahibi göçmenlere ev inşa etmek için destek vermek yerine, malların olası bir durumda bankaların eline geçmemesi için bir kiralama programının hayata geçirilmesi üzerinde durulduğunu aktardı.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 11:28
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110