banner6

Güney’e kaçak geçmek için kişi başı 70 Euro ödediler

banner37

Güney’e kaçak geçmek  için kişi başı 70 Euro ödediler
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt'ta sakin 39 yaşındaki N.Ö., Van aracın içinde valizleriyle birlikte Pakistan, Kongo ve Bangladeş uyruklu 8 kişiyi  yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmek isterken yakalandı.

   “Ağır bir suç işlemek için gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan N.Ö. ile birlikte 8 yabancı uyruklu kişi mahkemeye çıkarıldı.    

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada Savcı Senem Palayık’ın tanığı olarak yeminli şahadet veren polis çavuşu Hamza Tarman, 20.06.2022 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından, Ercan Havaalanı giriş kısmında bulunan çember üzerinde yapılan operasyonda, Güzelyurt'ta sakin N.Ö.’nün kendisine WhatsApp programı üzerinden konum bilgileri verilen kişileri almak maksadı ile Haspolat'a gelerek kullanımında bulunan JR 650 plakalı Ford Transit kapalı Van aracın arka kısmı içerisinde eşyaları ile birlikte Lefkoşa'da sakin M.R.S. (E-21-Bangladeş), M.J.K (E-21-Bangladeş), M.A. (E-32-Pakistan), J.İ.(E-39-Bangladeş), M.H. (E-30-Bangladeş), Z.E. (E-23 Demokratik Kongo), S.M.(E-23-Bangladeş) ve A.S.nin (K-27-Pakistan) tespit edildiklerini  kaydetti.
   Tarman, N.Ö.'den yapılan soruşturmada araç içerisinde bulunan şahıslardan kişi başı 70 Euro karşılığında Akıncılar köyüne götürmek için WhatsApp isimli internet programı üzerinden konum atmak suretiyle irtibat kurduğu Numan isimli şahsa teslim ederek, Güney Kıbrıs'a geçmelerine yardımcı olmak maksadı ile anlaştıklarını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Tarman, zanlının ayrıca bahse konu şahısları KKTC'den Askeri Yasak Bölgeyi ihlal etmek için ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarını itiraf ettiğine vurgu yaptı.
   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Tarman, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.
   Kıdemli Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104