banner6

Güney’e kaçak geçmek için kişi başına 350 Euro ödediler

banner37

Güney’e kaçak geçmek için kişi başına 350 Euro ödediler
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünü tarafından, Ercan Havalimanı’nın yakınında gerçekleştirilen operasyonda Pakistan uyruklu B.A. kiralık araçla kişi başı 350 Euro karşılığında Afrika kökenli 4 kişiyi yasal olmayan yolla Güney Kıbrıs’a geçirmeye çalışırken suçüstü tutuklandı.

   “Ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurmak” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 B.A. (E-26), zanlı 2 D. M.K. (E-24), zanlı 3 M.F.M. (E-29), zanlı 4 W.G.A. (E-25) ve zanlı 5 M.K.H. (E-22) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhlerine 2 gün tutukluluk emri alındı.
   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, 12.04.2022 tarihinde saat 23.20’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından, Ercan Havalimanı’nın batı kısmında bulunan Kırklar çemberi üzerinde yapılan operasyonda, Alsancak’ta sakin zanlı B.A.’nın kullanımında bulunan ZRN 282 plakalı salon araç içerisinde 4 zanlının araçta tespit edildiğini kaydetti.

   Yücel Kuşcuoğlu, zanlı B.A.’dan yapılan soruşturmada tümü için toplam 120 Euro karşılığında Güney Kıbrıs’a geçmelerine yardımcı olmak için anlaştıklarını itiraf ettiğini belirtti.

   Kuşcuoğlu, zanlı 5’ten yapılan sorgulamada ise kişi başı 350 Euro karşılığı KKTC’den Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçirmek için ağır bir cürüm işlemek kastı ile gizli ittifak kurduklarını itiraf ettiğini kaydetti.

   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Kuşcuoğlu, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110