banner6

Güney’e kaçan bıçaklı saldırgan da kuzeye geri döndü

banner37

Polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp kaçan Gökhan Takımcılar’ın suç ortağı olan ve yakalanan İbrahim Takımcılar, dün yargı huzuruna çıkarıldı. Meseleyle ilgili geniş çaplı soruşturma yürüten polis, aranan kişi hakkında Güney Kıbrıs’a da bilgi verdi. Polis, elde ettiği yeni bulgular kapsamında saldırganın izini sürüyor

Güney’e kaçan bıçaklı saldırgan da kuzeye geri döndü
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Gaziköy’de, polis memuru Fahri Toklu’yu defalarca bıçaklayıp ağır yaraladıktan sonra kaçan Gökhan Takımcılar’ın suç ortağı olarak aranan ve önceki gün yakalanan İbrahim Takımcılar, dün yargı huzuruna çıkarıldı.

Olaydan hemen sonra Güney Kıbrıs’a kaçan ancak güneyde de arandıkları için yasal olmayan yolla yine kuzeye geçiş yaptıkları tespit edilen Gökhan Takımcılar halen aranırken, Akdoğan’da yakalanan İbrahim Takımcılar, 6 ayrı suçlamayla tutuklandı.

Öte yandan Başbakan Hamza Ersan Saner, meseleyle ilgili bilgi almak için Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı ziyaret etti.
Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan, teşkilatın her ihtimali değerlendirdiğini ve aranan şahısla ilgili İki Toplumlu Suç ve Suçlara İlişkin Konular Teknik Komitesi aracılığıyla gerekli girişimleri başlattıklarını ifade etti.

Araba da çaldılar

Akdoğan’da yakalanan İbrahim Takımcılar, “Katle teşebbüs”, “Ağır yaralama”, “Soygun”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Polisi darp, görevinden men etmek” suçlamalarıyla dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Boyun, sırt, göğüs ve kalbinin yakınından bıçaklanan polis memuru, halen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde müşahede altında.

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, tanık olarak, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis çavuşu Ömer Can’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Can, 15.08.2021 tarihinde saat 17.00’de Gaziköy’de bir ev açma olayıyla ilgili gelen ihbar üzerine polis memurları Kozal Debreli ve Fahri Toklu’nun polis aracıyla olay mahalline gittiğini belirtti.

Polis çavuşu Ömer Can, zanlı İbrahim Takımcılar ve aranan zanlı Gökhan Takımcılar’ın polis aracını görüp koşarak kaçmaya çalıştığı esnada iki polis memuru tarafından yakalandıklarını anlattı.

Can, olayın akabinde zanlı Gökhan Takımcılar’ın, tasarrufundaki ağız uzunluğu 17,5 ağız uzunluğu 6,5 santim olan sivri uçlu katlanan bıçakla polis memuru Fahri Toklu’yu sol göğüs, sırt kısmından ağır şekilde yaraladığına vurgu yaptı.

Can, zanlı Gökhan Takımcılar’ın, polis memurunun ellerinin muhtelif yerlerini de bıçakla yaralayıp, polis arabasının anahtarını zorla alarak soygun suçunu işlemekle methaldar olduğuna vurgu yaptı.

Polis çavuşu, zanlı Gökhan Takımcılar’ın yine köyde sakin İ.Ç.’ye ait aracı, İbrahim Takımcılar’ın ise T.M.’ye ait salon aracı mal sahibinden izinsiz alıp, köyden ayrılarak, aracı Yiğitler Çöplüğü’ne bırakıp, kaçtığını mahkemeye aktardı.

Can, zanlıların Fahri Toklu’yu katle teşebbüs ettikleri bıçağın olay mahallinde tespit edilerek emare alındığını söyledi.

Olayda ağır yaralanan polis memuru Fahri Toklu’nun devlet hastanesinde yoğun bakımda müşahede altında olduğunu kaydetti.

Zanlı İbrahim Takımcılar’ın 16 Ağustos’ta Akdoğan’da tespit edilerek, tutuklandığını belirten Can, itiraf içerikli bir gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini mahkemeye aktardı.

Can, olayın çok yönlü soruşturulduğunu ve aranan bir şahıs olduğunu belirterek, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı İbrahim Takımcılar, “Verdiğim ifade doğrudur. Özür dilerim” dedi.

Yargıç Hazal Hacımulla, suçların ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110