Güngör çöplüğü zehir saçtı

banner37

Güngör Katı Atık Toplama Depo Alanı’nda dün öğleden sonra henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı

Güngör çöplüğü zehir saçtı
banner99

Ahmet UÇAR

BELEDİYELER YARDIMA KOŞTU… Güngör Katı Atık Toplama Depo Alanı’nda çıkan yangına ilk önce Lefkoşa İtfaiyesi ile Değirmenlik Belediyesi ekipleri müdahale etti. Hızla yayılan yangın kontrol altına alınamayınca Lefkoşa Türk Belediyesi ve Gönyeli Belediyesi’nden de takviye ekipler yardıma koştu. Uzun uğraşlar sonunda yangın kontrol altına alınabilirken, için için yanmaya devam eden çöplükte itfaiye ekipleri gece boyunca soğutma çalışması yaptı.

Ülkenin çöp toplama alanı olan Güngör Katı Atık Toplama Depo Alanı’nda dün öğleden sonra henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı. Çöp alanından yükselen dumanlar adeta zehir saçtı.

İtfaiye ekiplerinin yanı sıra üç belediyeden ekiplerin de müdahale ettiği yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.

banner134
Çöp yığınlarının için için yanmaya devam etmesi nedeniyle itfaiye ekipleri sabaha kadar bölgede soğutma çalışması yaptı.

Güngör Katı Atık Toplama Depo Alanı’ndaki yangın dün saat 16.10 sıralarında başladı. Yangın ihbarıyla birlikte ilk olarak Lefkoşa İtfaiye ekipleri ile Değirmenlik Belediyesi’nin ekipleri olay yerine ulaştı. Hızlı bir şekilde geniş bir alana yayılan alevlerin önü alınamayınca Lefkoşa Türk Belediyesi ile Gönyeli Belediyesi’nden de ekipler bölgeye sevk edildi.

İtfaiyenin yanı sıra 3 belediyeye bağlı ekiplerin yoğun uğraşlarıyla yangının kontrol altına alınarak söndürülmesinin ardından, itfaiye ekipleri gece boyunca bölgede soğutma çalışmasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75