banner6

Güngör’deki çevre felaketine müdahale ediliyor

banner37

Güngör’deki çevre felaketine  müdahale ediliyor
banner151 banner143

Ahmet UÇAR

   Güngör’de yaşanan çevre felaketinin ortadan kaldırılması için Çevre Koruma Dairesi harekete geçti.

   Güngör Katı Atık Depolama Tesisi’ne yeşil atıkların kabul edilmemesi üzerine belediyelerin hem yeşil atıklarını hem de inşaat atıklarını yasa dışı bir şekilde Güngör’de taş ocaklarının bulunduğu bölgedeki araziye dökmesi sonucu ortaya çıkan çevre felaketini KIBRIS dünkü sayısında “Dağ delik deşik etrafı yeni çöplük” başlığı altında fotoğraflarıyla birlikte birinci sayfasından duyurmuştu.

   KIBRIS’ın dün yayımladığı haberle ilgili olarak önceki gün görüşlerine başvurması üzerine konudan haberdar olan Çevre Koruma Dairesi, dün bölgeye bir ekibini gönderdi.

   Söz konusu bölgeye giden Çevre Koruma Dairesi ekibi, oluşan çevre felaketini yerinde tespit etti, Dikmen Belediyesi’ne bir yazı göndererek çöpleri bölgeden kaldırmasını istedi.

   KIBRIS’a konuşan Çevre Koruma Dairesi yetkilisi, dairenin görevinin sadece denetim olduğunu belirterek, temizliğin ise belediyelerin sorumluluğunda olduğunu kaydetti.

   Yetkili, Çevre Koruma Dairesi’ne bağlı bir ekibin dün Güngör’de, atıkların bulunduğu kısma gittiğini dile getirerek, denetim yaptığını ifade etti.

   Yapılan denetimler sonucu atıkların tespit edildiğine işaret eden yetkili, bu çöplerin kaldırılması için Dikmen Belediyesi’ne yazı yazıldığını vurguladı.

   Yetkili, Çevre Koruma Dairesi’nin denetimlerini artırdığına dikkat çekerek, belediyenin temizliği yapmaması durumunda başka adımlar atılacağını söyledi.

Fotoğraflar/ Özmen YILANCILAR

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104