Güngördü rakiplerini ikiye katladı

banner37

Rakip adaylarına oranla büyük bir farkla kazanan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, seçim zaferini destekçileriyle birlikte kutladı

Güngördü rakiplerini ikiye katladı
banner87

Ahmet VAMIK

Rakip adaylarına oranla seçimi büyük bir farkla kazanan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, seçim zaferini destekçileriyle birlikte kutladı.

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerden de galip ayrılan mevcut Girne Belediye Başkanı Güngördü, seçmenden ikinci dönemi için yeniden yetki aldı.

Girne halkına teşekkür etti

Girne 23 Nisan İlkokulu’nda seçim sonuçlarını takip eden, seçim sonuçlarının gelmesiyle birlikte seçim ofisinde destekçileriyle birlikte kutlama gerçekleştiren Nidai Güngördü, ardından Girne Meydanı’nda zafer konuşması gerçekleştirdi.

İkinci dönem içinde kendisine yetki veren tüm Girne halkına teşekkür eden Güngördü, ayrıca bağımsız aday olmasına rağmen kendisini destekleme kararı alan tüm siyasi partilere de teşekkür etti.

Dört yıl boyunca gerçekleştirdiği tüm icraatlar nedeniyle Girne halkının kendisini ikinci dönem için yeniden bu göreve layık gördüğünü vurgulayan Güngördü, yeni dönemde kendisini bekleyen en önemli projelerden birisinin atık su arıtma tesisinin kapasitesini artırmak ve Girne Antik Limanı’ndaki yetki karmaşasına son vermek olduğunu dile getirdi.

2022 seçimleri öncesinde Yerel Yönetim Reformu’nun hayata geçeceğini dile getiren Güngördü, belediye sayısının azaltılacağına dikkat çekti.

Ateş püskürdü”

Seçim sürecinde belediye çalışanlarının tehdit edildiğini ve birtakım kişiler tarafından belediye personeli üzerinde baskı oluşturulmaya çalışıldığını öne süren Güngördü, “dört yıl boyunca siyasi görüşüne göre kimseye ayrım gözetmedik ama bu seçim dönemi bizi buna pişman ettiler. Biz çağdaş, hoşgörülü ve saygılı bir seçim süreci geçirmeyi tercih ederdik” dedi. Güngördü, tehdit ve abartılı vaatler yerine gerçekçi projelerin değer gördüğünü savundu.

“Biz yine tüm renkleri kucaklayacağız” diyen Güngördü, kamu düzenini bozan, işe gitmeyen, iş disiplinine uymayan personelin yasa uyarınca cezasız kalmayacağını söyledi ve “iş üretmeyen maaş alamayacaktır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER