Gurbet olduğum için kimse iş vermiyor

banner37

Gazimağsua Belediyesi’ne ait 70 adet aküyü çalarak bir hurdacıya satan Gökhan Takımcılar, benzeri suçları olması nedeniyle yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesine isyan etti

banner87
Gurbet olduğum için kimse iş vermiyor
banner90
banner8

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa Belediyesi’ne ait ambardan 70 adet akü çaldığı için geçtiğimiz hafta tespit edilip tutuklanan Gökhan Takımcılar, dün teminat maksatlı olarak yeniden Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Gökhan Takımcılar, benzeri suçları olduğu ve suç işlemeye meyilli olduğu gerekçesiyle yargılanmaya başlayıncaya değin 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildi.

Zanlı mahkemede hırsızlık yapmak istemediğini, ancak gurbet olduğu için kimsenin kendisine iş vermediğinden yakındı.

Tanık polis Arif Toroslu, zanlının 9 Nisan 2018 ve 13 Mayıs 2018 tarihinde Özay Takımcılar ile birlikte Gazimağusa Belediyesi’nin Tuzla’daki ambarından 70 adet akü çaldığını söyledi.

Polis memuru, zanlının söz konusu aküleri Haspolat’ta bir hurdacıya 2 bin 300 TL karşılığında satarak sahtekârlıkla para temin ettiğini kaydetti.

Zanlının 16 Mayıs 2018 tarihinden bu yana arandığını, 26 Temmuz 2018 tarihinde de derdest emriyle tutuklandığını anlatan tahkikat memuru, zanlının gönüllü ifade verip suçunu kabul ettiğini bildirdi.

Arif Toroslu, zanlının sirkat, askeri yasak bölgeyi ihlal gibi meseleleri bulunduğunu, Demirhan Polis Karakolu tarafından araştırılan sirkat meselesinde adı geçtiğini belirtti.

Zanlının serbest kalması halinde aynı suçları işleyebileceğini ifade eden tahkikat memuru, mahkemeden zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla yargılanmaya başlayıncaya değin 3 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderilmesini talep etti.

Savcı İlhan Damdelen talep edilen süreyi 2 ay ile sınırlandırdı.

Mahkemeden söz alan zanlı; “özür dilerim. Demirhan’daki meselede bağlantım yoktur. 2 ay uzun bir süredir. Hırsızlık yapmak istemezdim. Öyle bir amacım yoktur. Sadece 3 çocuğumu okutmak isterim. Ben okuyamadım. Okuma yazma bilmem. Gurbet olduğum için kimse de iş vermiyor. Gurbetlerin adı kavgacıya çıktı” diye konuştu.

Yargıç Gökan Asafoğulları, zanlının yargılanmaya başlayıncaya değin 45 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini emretti.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75