banner6

Gürcafer: Boğaz Otel'e yönelik yıkım, kin ve nefret kokuyor

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, İskele Boğaz'da bulunan Boğaz Otel'e ait yapıların önceki gün sabaha karşı yıkılmasını kınadı. Gürcafer, bu yıkımı yerli bir işadamına yönelik kin ve nefret kokan, intikamcı bir yaklaşım olarak değerlendirdi. Gürcafer'in açıklaması şöyle:

Gürcafer: Boğaz Otel'e yönelik yıkım, kin ve nefret kokuyor
banner90
banner99

"Bu ülkede yaşayan her birey, toplumun siyasi kutuplaşmalardan çok çektiğini çok iyi bilir.

Bir dönem siyasetin beslenebilmek için  toplumu  içerisine düşürmüş olduğu durum neticesinde, insanlarımız arasında kin ve nefreti sergileyen davranışların olması, hala daha yaşadıklarımızdan ders çıkarmadığımızın en bariz örneğidir.

Açıkça belirtmek isterim ki toplum önünde hukuğa sahip çıkarmış gibi davranışlar sergileyip de bunun arkasına saklanarak intikamcı yaklaşımlar sergileyen siyasetçileri daha fazla ülke siyasetinde görmek istemiyoruz.

Bir işletme eğer imara aykırı kaçak inşaat yaparsa ve konu inşaatın hiçbir şekilde imar kuralları içerisine alınması mümkün değilse, mahkeme sürecinin sonunda yıkılmasına karar verilir ve elbette ki en uygun zamanda yıkılmalıdır.

Böyle bir durumda bölgede bulunan birçok benzer kaçak yapıya yönelik eş zamanlı müdahale edilerek, toplum vicdanında doğru değer yargılarının oluşmasına özellikle dikkat edilmelidir.

Altını çizerek belirtmek isterim ki; söz konusu bir turistik tesis ise, bu tesisin yıkılması için en uygun zaman otelin turist dolu olduğu ve turizmin en yüksek sezonu değildir. Yani eylül ayı içerisinde değil de kasım ayı içerisinde yıkmanız arasında bir fark yoktur.

Bu davranışı sergileyenler için elbette ki  alkış tutanlar olacaktır.

Ama ortaya çıkan alkışların, yıllardır bu topluma zarar veren kutuplaşmalardan beslenerek yaşamaya alışmış, gözünü kin bürümüşlerin alkışları olduğu iyi bilinmelidir.

 Bu  nedenle, 6 Eylül günü, İskele Boğaz bölgesinde, hiçbir anlam veremediğimiz bir biçimde sabah saat 04.00'te, İskele Belediyesi tarafından Boğaz Otel'e yönelik gerçekleştirilmiş olan yıkımı, mahkeme kararının yerine getirilmesi olarak değil ,yerli bir işadamımıza yönelik kin ve nefret kokan, intikamcı bir yaklaşım olarak değerlendirir, şiddetle kınarız."

Cafer GÜRCAFER

Başkan

K.T. İnşaat Müteahhitleri Birliği

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2016, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104