Gürcafer: Eşitlik mücadelesi 'kadın' meselesi değil 'demokrasi' meselesidir

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Gürcafer, kadınların eşitlik mücadelesinin bir 'kadın' meselesi değil 'demokrasi' meselesi olduğunu vurguladı.

banner87
Gürcafer: Eşitlik mücadelesi 'kadın' meselesi değil 'demokrasi' meselesidir
banner8

Gürcafer'in açıklaması şöyle:

"Ülkemizde kadınların ekonomik, toplumsal ve siyasi alanlara katılımları ve temsilleri ne yazık ki arzulanan noktada değildir. Kadınların her alanda güçlü ve eşit bir şekilde var olmaları için verilen mücadeleyi bir 'kadın' meselesi olarak değil, bir 'demokrasi' meselesi olarak gördüğümüzün altını çizmek isterim.

Kadınların toplumsal ve siyasi alanlardaki temsiliyetinin yetersizliğinin yanı sıra kadın istismarı, kadına yönelik şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı gibi konuların hala gündemimizi meşgul etmesi ise kadın haklarında ne ülkemizin ne de dünyanın istenilen noktada olmadığının kanıtıdır.

Ülke siyasetinde, ekonomisinde, çalışma hayatında ve sosyal yaşamda kadınları daha etkin olarak görme arzumuzu yineler, kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içtenlikle kutlarım."

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108