Gürcafer: Firmalarımızın iflasına seyirci kalmayacağız

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer yaptığı yazılı açıklamada, müteahhitlerin devlet ve belediyelerden alacakları konusunda beklemeye tahamüllerinin kalmadığını vurguladı. Üyelerinin iflasına seyirci kalmayacaklarını söyleyen Gürcafer, Birlik Yönetim Kurulu’nun bu akşam toplanarak gereğini yapacağını kaydetti. Açıklama şöyle:

Gürcafer: Firmalarımızın iflasına seyirci kalmayacağız
banner87

“Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği olarak, üyelerimizin devlet ve belediyelerden alacakları konusunda yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için daha fazla beklemeye tahammülümüz kalmamıştır.

Devlet kamu çalışanlarının ödemesini değil sekiz ay, sekiz gün geciktirse memleket yıkılır. Ancak unutulmamalıdır ki, Devlet sadece kamu çalışanlarından ibaret değildir. Firmalarımız tükenme noktasına gelmiştir. Çalışanını ödemekte zorlanan ve iflasın eşiğinde olan firmalarımız bulunmaktadır.

Hal böyle iken, firmalarımızın iflasına seyirci kalmayacağız. Bu nedenle, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Yönetim Kurulu bu akşam toplanarak gereğini yapacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER