banner6

Gürcistan'dan Kıbrıs Rum tarafına yatırım ve siyasi destek konusunda çağrı

banner37

Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mikheil Janelidze’nin, Güney Kıbrıs’a, yatırımlar ve siyasi destek konusunda çağrıda bulunduğu belirtildi. 

Gürcistan'dan Kıbrıs Rum tarafına yatırım ve siyasi destek konusunda çağrı
banner90
banner99

Fileleftheros gazetesine özel bir röportaj veren Gürcistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mikheil Janalidze’nin, ekonomik işbirliği ve Gürcistan’ın Avrupa hedefinin yerine getirilmesinde destek sağlamak amacıyla Güney Kıbrıs’a yönelik açılımda bulunduğunu yazdı. 

Habere göre, Janalidze, ülkesindeki gelişmekte olan turizm sanayiye yatırımlarda bulunmaları için Rum iş insanlarına çağrıda bulundu ve ülkesinin yabancı yatırımcılara açık olduğunu belirtti. 

Türkiye’nin, Gürcistan’da en büyük yabancı yatırımcılarından bir olduğuna dikkati çeken Janalidze, Güney Kıbrıs ile daha da yakınlaşma sağlamanın, ülkesinin, Ankara ile olan ilişkilerini etkileyeceğini sanmadığını ifade etti. 

Güney Kıbrıs’ın, Gürcistan’ın AB sürecine destek verdiğini söyleyen Janalidze, Güney Kıbrıs’ın bu konudaki tecrübelerini kendileriyle paylaşmaya hazır olduğunu da belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2017, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104