‘Gürültü’ kavgasında kan aktı

banner37

Akçay’da ‘gürültü’ nedeniyle 6 kişi arasında çıkan kavga kanlı bitti. Karnından bıçaklanan bir kişi hastaneye kaldırılırken, diğer 5 kişi dün mahkemeye çıkarılarak tutuklandı

‘Gürültü’ kavgasında kan aktı
banner90
banner99

UYARIYA BIÇAKLA KARŞILIK… Akçay’da önceki gece, ‘gürültü yapmamaları’ için uyarılan Şeref Sarıgüzel, İsa Sarıgüzel, Osman Sarıgüzel ve Aşkın Sarıgüzel ile uyarıyı yapan Ali Demir ve Muharrem Demir’in arasında kavga çıktı. Kavgada karın boşluğundan bıçaklanan Muharrem Demir hastaneye kaldırılırken, diğer zanlılar dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı ve tümü hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı. Muharrem Demir’in hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Ahmet UÇAR

Güzelyurt’a bağlı Akçay köyünde önceki gece, iki aile arasında ‘gürültü’ nedeniyle çıkan kavgada kan aktı. Sarıgüzel ailesinden 4, Demir ailesinden de iki kişinin karıştığı kavgada karın boşluğundan bıçaklanan Muharrem Demir kaldırıldığı hastanede tedavi altına alınırken, diğer 5 zanlı dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarılarak tutuklandı.


Şeref Sarıgüzel, İsa Sarıgüzel, Osman Sarıgüzel, Aşkın Sarıgüzel ve Ali Demir isimli 5 zanlı dün aleyhlerinde başlatılan soruşturma çerçevesinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldı ve haklarında 3’er günlük tutukluluk emri alındı.


Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın baktığı dünkü tutukluluk duruşmasında polis memuru Hüseyin Sebatlı yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

banner134

Sebatlı, zanlılar Şeref Sarıgüzel, İsa Sarıgüzel, Osman Sarıgüzel, Aşkın Sarıgüzel ile Ali Demir ve Muharrem Demir’in 7 Şubat 2020 Cuma günü saat 23.00 sırasında gürültü nedeni ile tartıştıklarını ve tartışmanın kavgaya dönüştüğünü dile getirdi.


Sebatlı, zanlı İsa Sarıgüzel’in 12 cm ağız uzunluğundaki kırmızı saplı bıçağı kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğunu ifade ederek, kavga esnasında bıçağı Muharrem Demir’in sol göğüs kafesinin 3-4 cm altından, karın boşluğuna bir kez sokup yaraladığını anlattı.


Muharrem Demir’in olayın ardından hastaneye kaldırılıp operasyon geçirdiğini ve müşahede altında tutulduğunu belirten Sebatlı, hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtti.


Sebatlı, soruşturmanın devam ettiğini ve zanlıların vermiş olduğu ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini kaydederek, zanlıların ilk etapta 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı tahkikatın sağlıklı yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75