Güvenlik kameraları ele verdi

banner37

Girne Karaoğlanoğlu’nda bulunan bir barın tezgahından çanta çaldığı güvenlik kameraları tarafından tespit edilen E.A, tutuklanarak dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı

Güvenlik kameraları ele verdi
banner90
banner99

Ahmet KARAGÖZLÜ

Karaoğlanoğlu’ndaki bir disko barın tezgahından, 500 TL değerinde el çantası ile çantanın içerisinde bulunan eşyaları çaldığı belirlenen E.A, tutuklandı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı E.A., dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, aleyhinde 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına davayı yürüten Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Yanaroğlu’nu tanık olarak dinletti.

banner134
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlı E.A.’nın önceki gün saat 3.22 raddelerinde, Girne Karaoğlanoğlu’nda işletmeciliğini F.A’nın yaptığı bir disko barın tezgahının üzerinden F.A.’ya ait 500 TL değerindeki el çantasını ve çantanın içinde bulunan power-bank şarj aletinin yanı sıra çantada bulunan bankamatik kartı ile 30 TL nakit parayı da sirkat ettiğini söyledi.

Yanaroğlu, meseleyle ilgili izlenen kamera görüntüleri sonucunda sirkat eden şahsın E.A. olduğunun belirlendiğini ve akabinde zanlı E.A.’nın Karaoğlanoğlu’nda tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının tespit edilmesinin ardından zanlıya üst araması yapıldığını belirten Yanaroğlu, bahse konu power-bank şarj aletinin bulunup emare olarak alındığını söyledi.

Yanaroğlu, meseleyle ilgili soruşturulması gereken kişiler ile aranmakta olan emarelerin olduğunu belirterek zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki etme olasılığının kuvvetli olmasından dolayı zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, meseleyle ilgili ­tahkikatın yeni başladığını söyleyerek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu olarak kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75