banner6

Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği'nden 10 Kasım mesajı

banner37

Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği, Atatürk’ün 78’inci ölüm yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve dünyada saygın bir konuma ulaşabilmek için, her Türk ferdi tarafından, Atatürk’ün müstesna şahsiyetinin örnek alınması gerektiğini belirtti.

Güvenlik Kuvvetleri Emekli Subaylar Derneği'nden 10 Kasım mesajı
banner151 banner143

Dernek mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderi ile bugüne ışık tutan yüce Atatürk’ü kalplerde yaşatıldığı belirtilerek, onun milletin tarihî seyrini değiştirebilecek üstün meziyetleri sayesinde memleketi, askerî ve siyasî zaferlerle uçurumun kenarından kurtardığı vurgulandı.

Atatürk için; “dünya tarihinde, her türlü imkânsızlığa rağmen ileriyi görme, olacakları önceden tahmin etme ve şartlara uygun politika geliştirme özellikleri ile inandığı fikri tatbik sahasına dökmüş ve bir ümmetten bir ulus-devlet yaratmıştır” denilen açıklamada ‘ya istiklâl, ya ölüm’ parolası ile bir millî mücadele kazanmış, arkasından yepyeni hüviyette bir çağdaş millet ve devlet yaratmış insan az olduğu belirtildi.

Atatürk'ün gençler için söylediği; "yolunda yürüyen bir yolcunun yalnız ufku görmesi kâfi değildir. Muhakkak ufkun ötesini de görmesi ve bilmesi lâzımdır" sözünün onun ileri görüşlü bir lider olduğunu açıkça ortaya koyduğu kaydedilen Emekli Subaylar Derneği açıklamasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası ve dünyada saygın bir konuma ulaşabilmek için, her Türk ferdinin Ulu Önder’in müstesna şahsiyetini örnek alması gerektiği vurgulandı.

Derneğin onun gösterdiği çağdaşlık yolunda, insana değer veren, barışsever, demokratik ve laik rejimin en yüce savunucuları olacağı; onun yüce kişiliğinde yaşattığı barış ve özgürlük ruhu anlayışını yeni nesillere iletme yolunda mücadeleye devam edeceği ve ilkelerinden ayrılmayacağı da ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 13:33
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104