banner6

güvenlik, MOBESE'lerle artırılacak

banner37

Kent güvenlik sistemi olarak bilinen MOBESE (Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu) kameraları, KKTC’de de devreye giriyor.

güvenlik, MOBESE'lerle artırılacak
banner151 banner143

Kameraların projelendirilmesi ve fizibilite çalışmaları için İçişleri Bakanlığı ile Türkiye İçişleri Bakanlığı arasında uzlaşı sağlandı.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, halkın güvenliğini artırmak amacıyla devreye girecek MOBESE polis teşkilatının istihbaratının güçleneceğini, sokaklarda yaşanan bazı sorunların ortadan kalkacağını ve iç güvenliğin artacağını söyledi.

Evren, proje çalışmaları yapılan MOBESE kameraların, altyapının daha uygun olduğu Lefkoşa ve Girne’de en geç şubat ayında devreye gireceğini açıkladı. Evren, ardından Gazimağusa, Güzelyurt ve İskele’de de MOBESE’lerin kurulacağını bildirdi.

Yeni cezaevi için çalışmalar sürüyor

Evren ayrıca, yeni cezaevi yapımı inşaatı ile ilgili çalışmaların hızla devam ettiğini, en geç ocak ayında projeyle ilgili ihaleye çıkılacağını dile getirdi.

Evren, ‘Vatandaşlarımızın cezaevine düşmesini istemeyiz ama şu andaki Merkezi Cezaevimiz fiziki ve ekonomik anlamda ömrünü tamamladı. Daha çağdaş bir cezaevi ihtiyacını karşılamaya çalıştık’ dedi.

Yeni yapılacak cezaevinin 750 kapasiteli olacağı da verilen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2016, 18:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104