Güzelyurt Açık Pazar esnafı dertli

banner37

Güzelyurt Açık Pazar’ında stant kuran esnaf, hem pandemi sonrası satışların düşmesinden hem de yeni Açık Pazar binasının sıkıntılarından şikayetçi

Güzelyurt Açık Pazar esnafı dertli
banner99

ARALIKLI BRANDALAR SORUN… Pandemi nedeniyle Kıbrıslı Rumların artık eskisi gibi alışveriş için KKTC’ye gelmemesi ve ülkedeki üniversite öğrencisi ve işçilerin de kendi ülkelerine dönmesi nedeniyle zaten satışlarının çok düştüğünden yakınan pazar esnafı, yeni yapılan Açık Pazar’ın çatısındaki aralıklı brandaların şimdi güneşi engelleyemediğini, kışta da yağmuru engelleyemeyeceğini dile getirdi.

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta eylül ayında hizmete giren yeni Açık Pazar alanında stant kuran esnaf, pandemi nedeniyle hem satışlarının düşmesinden, hem de yeni Açık Pazar alanındaki sıkıntılardan yana oldukça dertli.


Pandemi nedeniyle Kıbrıslı Rumların artık eskisi gibi alışveriş için KKTC’ye gelmemesi ve ülkedeki üniversite öğrencisi ve işçilerin de kendi ülkelerine dönmesi nedeniyle zaten satışlarının çok düştüğünden yakınan pazar esnafı, yeni yapılan Açık Pazar’ın çatısındaki aralıklı brandaların şimdi güneşi engelleyemediğini, kışta da yağmuru engelleyemeyeceğini dile getirdi.


Konu ile ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan pazar alanında stant açan üreticiler, yeni açık pazarın da sıkıntıları olduğunu ve yapılan yeni çatıların brandaları aralık olduğundan güneş gördüğünü anlattı.


Açık Pazar esnafı, kış aylarında yağışlı havalarda hem ürünlerin hem de müşterilerin zarar göreceğine vurgu yaptı.


banner134
Esnaf, konu ile ilgili Güzelyurt Belediyesi’nin yaşanacak bu olumsuzluklara karşı tedbir alınmasını istedi.

“Satışlar tatmin edici değil”


Üreticiler pandemi sonrası satışlarda düşüş olduğunu ve tatmin edici gelir elde edemediklerini anlattı.


Son günlerde döviz kurlarındaki yükselişin vatandaşların belini büktüğünü kaydeden esnaf, bölgeye pandemi öncesi büyük ilgi gösteren Kıbrıslı Rumların, alınan tedbirler nedeniyle gelememelerinin de satışlarını sekteye uğratmasından yakındı.


Üreticilerin su, ilaç ve işçilik giderlerinin yüksek olduğuna vurgu yapan esnaf, bu nedenle meyve ve sebze fiyatlarının yüksek olduğunu aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75