Güzelyurt Belediyesi yönetimindeki uyumsuzluk, sokağa da yansıdı

banner37

Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar ile bazı belediye meclis üyeleri arasında yaşanan anlaşmazlık nedeniyle çarşı içine belediye adına iki farklı yeni yıl kutlama afişi asıldı

banner87
Güzelyurt Belediyesi yönetimindeki uyumsuzluk, sokağa da yansıdı
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile bazı belediye meclis üyeleri arasında yaşanan gerginlik ve anlaşmazlık, yeni yıl kutlama afişlerine de yansıdı.

Özçınar, kendi fotoğrafının yer aldığı afişle halkın yeni yılını kutlarken, belediye meclisinde bulunan 7 üye de kendi fotoğraflarının bulunduğu başka bir afişle kutlama mesajı yayımladı.

7 kişiden oluşan belediye meclis üyeleri konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Herhangi bir kişi uzun yıllar bir makamda bulunursa orayı sahiplenir ve kendi malı zannederek, padişah gibi davranmaya başlar. Belediye, başkan, meclis üyeleri ve çalışandan oluşur. Başkan, yürütmenin başıdır, meclis karar alma organıdır. Çalışanlar ise belediye hizmetlerini yapan kişilerdir.

Belediyenin yeni yıl tebriği, herkesin adına yapılmalıdır. Başkanı ikaz etmemize rağmen, bu konularda sessiz kaldı. Biz de 7 meclis üyesi olarak sosyal medyada mesajlar yayınlayarak, çarşı içine afiş asarak halkımızın yeni yılını kutlamak istedik.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108