Güzelyurt halkı yardımlaşıyor

banner37

Yardım sepetleri, ‘ihtiyacı olan alsın, imkanı olan koysun’ notuyla birlikte dükkanların önüne konuluyor, elektrik direklerinin üzerine asılıyor

banner87
Güzelyurt halkı yardımlaşıyor
banner90
banner99

BİREYSEL BAŞLADI, TÜM İLÇEYE YAYILDI… Güzelyurt’ta bazı duyarlı kişilerin evlerinin önündeki elektrik direklerinin üzerine ‘ihtiyacı olan alsın’ notuyla astığı yardım sepeti uygulaması hemen hemen tüm ilçeye yayıldı. Kentin birçok sokağındaki elektrik direklerinin üzerine ‘ihtiyacı olan alsın, imkanı olan koysun’ notuyla yardım sepetleri asılırken, aynı şekilde işyerlerinin önüne de yardım sepetleri konuluyor.

Güren TİLKİ

   Güzelyurt halkı içerisinden geçilen bu zor günlerde çok güzel bir dayanışma örneği sergiliyor.

   Koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde birçok işyeri kapatılıp gündüzleri kısmi, geceleri ise tam sokağa çıkma yasağı uygulandığı için, ilçede geçimini sağlayamayan veya yardıma muhtaç duruma düşen kişilere destek olmak adına Güzelyurt halkı dayanışma içerisine girdi.

   Güzelyurt’ta bazı duyarlı kişilerin evlerinin önündeki elektrik direklerinin üzerine ‘ihtiyacı olan alsın’ notuyla astığı yardım sepeti uygulaması hemen hemen tüm ilçeye yayıldı. Kentin birçok sokağındaki elektrik direklerinin üzerine ‘ihtiyacı olan alsın, imkanı olan koysun’ notuyla yardım sepetleri asılırken, aynı şekilde işyerlerinin önüne de yardım sepetleri konulmaya başladı.

   İmkanı olan Güzelyurtlular ellerinden geldiği kadarıyla bu sepetlere ihtiyaç duyulabilecek gıda ürünlerini bırakıyor, ihtiyacı olan kişiler de bu sepetlerden istediklerini alıyor.

   Güzelyurt çarşı girişindeki İncirli Eczanesi de işyerinin önüne bir dayanışma sepeti yerleştirdi ve ‘ihtiyacı olan alsın, imkanı olan koysun’ notuyla dayanışma sepetinin herkese açık olduğunu duyurdu.

   “Güzelyurt bölgesi bambaşka bir bölge. Bu zor günlerde birbirimize destek olmamız gerekiyor” diyen Eczacı Gülçin İncirli, dayanışma ve yardım sepetlerine katkı koyan herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75