banner6

Güzelyurt-Lefke yolu nihayet bitiyor!

banner37

Güzelyurt-Lefke yolu nihayet bitiyor!
banner151 banner143

Güren TİLKİ

   Temeli 2013 yılında büyük bir heyecanla atılan ancak son 17 kilometrelik kısmında ortaya çıkan istimlâk sorunları nedeniyle yapım çalışmaları 7 yıl önce duran ve yakın geçmişte sorunların aşılmasıyla yeniden çalışmalarına başlanan Güzelyurt-Lefke çift şeritli anayolunun 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nda hizmete açılması hedefleniyor.

   Çeşitli sebeplerle yapımına ara verilen yaklaşık 17 kilometrelik yolun, Güzelyurt ile Doğancı kavşağı arasındaki 10 kilometrelik bölümü 2018 yılında kullanıma açılmıştı. Geriye kalan 7.1 kilometrelik yolda da yapım çalışmaları şu anda hız kesmeden devam ediyor.
   Üst temel ve asfaltlama gibi çalışmaların yoğunluk kazandığı yol güzergahında iş araçları aralıksız hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.
   Yol çalışmaları, trafik levhaları, oto bariyerler, refüj betonları ve yol çizgileri gibi tüm yatay ve düşey işaretlemelerin de yapılmasıyla tamamlanacak.
   Özellikle Lefke ve bölge halkının açılmasını dört gözle beklediği yoldaki çalışmaların en erken zamanda tamamlanması ve 20 Temmuz’da da hizmete açılması hedefleniyor.

   Yol çalışması şu anda Lefke çıkış anayoluna kadar dayandı ve hız tespit kamerası önünde oluşturulan yeni çember ile Lefke’ye çıkış sağlanıyor.

   Açılışının 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nda yapılması planlanan yolun hizmete girmesiyle, bölge halkı hem vakitten, hem yakıttan, dolayısıyla da nakitten tasarruf edeceklerini belirtiyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104