Güzelyurtlular ulaşım sorununa dikkat çekti

banner37

Güzelyurt Kültürel Mirası Yaşatma Derneği’nin düzenlediği “5. Klasik Bisikletlerle Güzelyurt Turu ve Kültür Günü” etkinliği kapsamında vatandaşlar, 6 buçuk kilometrelik güzergâhı bisikletle dolaştı

Güzelyurtlular ulaşım  sorununa dikkat çekti
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Güzelyurt Kültürel Mirası Yaşatma Derneği (GKMYD) tarafından düzenlenen “5. Klasik Bisikletlerle Güzelyurt Turu ve Kültür Günü” etkinliğine çok sayıda kişi katıldı. Katılımcılar, bisikeltleriyle bölgeyi gezdi, ulaşım sorununa dikkat çekti.

Güzelyurt Otobüs Terminali önünde başlayan etkinliğe, her yaş grubundan çok sayıda kişi katıldı. Yaklaşık 6 buçuk kilometrelik güzergâhı bisikletle turlayan katılımcılara eşlik eden dernek üyesi turist rehberi Hasan Karlıtaş, Güzelyurt'un tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verdi.

banner134
Bisiklet turuna katılanlar, güzel havanın tadını pedal çevirerek çıkardı.

Dernek Asbaşkanı Berk Büyükoğlu, ülkemizde en önemli sorunlardan biri olan ulaşıma karşı farkındalık yaratmayı ve bisiklet kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını söyledi.

Bu konuda bisiklet kullanımının artırılması ve üç üniversitenin bulunduğu bölgede bisiklet için altyapının geliştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Büyükoğlu, Güzelyurt’un sosyal, ekonomik, kültürel ve turistik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan derneğin faaliyetlerine bu doğrultuda devam edeceğini kaydetti.

Etkinliğin sonunda, Güzelyurt Belediyesi tarafından katılımcılara, Güzelyurt Kültür Evi’nde çeşitli ikramlar yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 09:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75