banner6

'Güzelyurt'tan göç etmeyeceğiz'

banner37

Güzelyurt Sivil Toplum Platfromu, Güzelyurt’un Kıbrıs müzakerelerinde Rum tarafına verilmesine karşı olduklarını belirterek, “Güzelyurt’tan göç etmeyeceğiz” açıklaması yaptı.

'Güzelyurt'tan göç etmeyeceğiz'
banner151 banner143

Platform Sözcüsü Şinasi Özdeş  “Anastaisadis ve Başpiskopos’a Yanıtımızdır” başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Cumhuriyeti Başkanı Nikos Anastasiadis ve Başpiskopos Hrisostomos’un Güzelyurt ile ilgili taleplerini eleştirdi.

Şinasi Özdeş, Anastasiadis’in, toplumuna şirin görünmek amacıyla Güzelyurt’un Kıbrıslı Rumlara iade edilmemesi durumunda herhangi bir anlaşmaya imza koyamayacağını dile getirdiğini, kilisenin de buna destek verdiğini kaydetti.

Özdeş, Kıbrıslı Rumların bu talebinin görüşmelerin başladığı tarihten beri devam ettiğini ve verdikleri demeçlerde Güzelyurt halkını taciz etmeye çalıştıklarını savundu. Özdeş, “Güzelyurt halkı, Güzelyurt’u vatan bilmiştir. Güzelyurt’tan göç etmek istemediğini yaptığı mitinglerle, verdiği yazılı beyanatlarla ve Güzelyurt halkının ezici çoğunluğunun onay verdiği kararla belirtmiştir. 2004 referandumunun ardından uzun yıllar geçmiştir. Kuş kafesten uçmuştur” dedi.

Güzelyurt halkının yaptığı çalışmalarla  Güzelyurt’a yeni bir çehre kazandırdığını ifade eden Özdeş, “ Bu bayındırlık hareketi devam etmektedir. Güzelyurt halkı kararını vermiştir. Güzelyurt’tan göç etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 14:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104